World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice #7
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(07-14-2012, 05:15 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Pai asta e scopul meu..care ma face sa nu ma sinucid..e acea speranta ca intr-o zi am sa imi dau suflarea pentru ceva ce merita cu adevarat.
Sincer, io n-as vrea sa mor pentru tara asta.Haha
Am ajuns sa vorbim despre moarte in prima parte a vietii... Ce bine era daca ne nasteam in Anglia si noi si vedeam altfel tineretea asta.
[Image: 48274994.jpg]

Haha
Calistrat a vrut'o.
Asta e gandirea ta warhell...dar oare nu te-ai gandit vreodata ce ar simti parintii tai daca te-ar ingropa? Ei bine sa stii ca cel mai mare blestem pentru un parinte e sa-si ingroape copilul.

Voi cum ati facut atata gold?Haha
Am postat?
(07-14-2012, 10:19 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Asta e gandirea ta warhell...dar oare nu te-ai gandit vreodata ce ar simti parintii tai daca te-ar ingropa? Ei bine sa stii ca cel mai mare blestem pentru un parinte e sa-si ingroape copilul.

Voi cum ati facut atata gold?Haha

Dar eu cum o sa ma simt cand o ii ingrop daca nu o sa mor inaintea lor?

"In timp de pace copiii isi ingroapa parintii, In timp de razboi parintii isi ingroapa copiii"
Una e cand copilul ingroapa parintele, deoarece copilul are un viitor in fata. Si alta e cand se intampla invers.
Ce viitor avem...acelasi ca al parintilor cand erau tineri.
Da warhell dar ai viata inainte, poti face un copil, poti avea o familie. Pun pariu ca dupa ce vei avea familia si copilul tau, nu vei mai vorbi asa usor de moarte. Pentru ca te vei gandi ca daca tu mori de ei ce se alege.