World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice #7
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Kristi, tu ai fost in America pentru a vedea cele spuse sau vorbesti din auzite...sincer?
Sacred Boots!!!!
Eu o sa ma duc pe front cu viteza mirosului dupa ce mananc fasole Haha
Trupe
7 Luptători cu toporul
» Recrutare
Trupele din triburile care au ramas.Haha
La razboi!!!WW3
Mda...5 pagini de tot felul de posturi cretine si aiurea...pentru ce...daca vreti sa postati mai bine fiti la subiect...e un razboi, nu un motiv de batjocura, probail daca ati fi in mijlocul unui razboi, ati fi primi care ati dezerta.
(09-22-2012, 10:53 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Kristi, tu ai fost in America pentru a vedea cele spuse sau vorbesti din auzite...sincer?

Ce legatura are asta cu ceea ce am zis? Haha Trebuie sa vizitez New York-ul ca sa stiu ca exista cu adevarat, nu e suficient faptul ca il pot vedea prin intermediul internetului? La fel e si cu salarile si calitatea vietii de care am vorbit. Am cativa prieteni in Statele Unite si toti mi-au zis ca viata de acolo e cu mult superioara celei de aici.
(09-22-2012, 10:58 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Mda...5 pagini de tot felul de posturi cretine si aiurea...pentru ce...daca vreti sa postati mai bine fiti la subiect...e un razboi, nu un motiv de batjocura, probail daca ati fi in mijlocul unui razboi, ati fi primi care ati dezerta.
Care razboi?A inceput WW3?Haha
Ba dupa parerea mea ultimul razboi in care s-au pus doua armate fata in fata a fost razboiul cu Iraq-ul, in care Iraq-ul cu a 3 a armata din lume s-a pus impotriva americanilor, sunt o groaza de filmulete pe net cu bombardamente americane, in care iraqenii trag in nestire pe cer si nu nimeresc nici un avion, culmea. Si 2 la mana, pana cand rusii nu vor descoperi cum sa neutralizeze cateva dintre armele americanilor, nu vor intra in razboi. In cel mai bun caz Iranul va reusi sa atace israelul, iar in 24 de ore americanii vor fi calare pe ei, destabilizand zona...si cucerind iranul. Nu va mai exista vreodata un razboi de marimea WW2...

Kristi cand o sa vezi ce e acolo, atunci o sa discutam pana atunci, nu face greseala sa zici ce zice altul pana nu te convingi singur, asta e marea greseala la noi romanii, prejudecata...unul dintre lucrurile care mi-au placut la americani e ca nu au prejudecata.
(09-22-2012, 10:58 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Mda...5 pagini de tot felul de posturi cretine si aiurea...pentru ce...daca vreti sa postati mai bine fiti la subiect...e un razboi, nu un motiv de batjocura, probail daca ati fi in mijlocul unui razboi, ati fi primi care ati dezerta.

Ţi-aş fi dat +1 reputaţie pentru postul ăsta dacă aş putea!

Vorbiţi la batjocoră de război, dar habar n-aveţi ce înseamnă un RĂZBOI!
(09-22-2012, 11:02 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Kristi cand o sa vezi ce e acolo, atunci o sa discutam pana atunci, nu face greseala sa zici ce zice altul pana nu te convingi singur, asta e marea greseala la noi romanii, prejudecata...unul dintre lucrurile care mi-au placut la americani e ca nu au prejudecata.

Americanii nu au prejudecata? Nu exista nicio persoana pe pamant care sa nu aiba idei preconcepute despre un anumit lucru.

De ce sa nu zic ceea ce zice altul daca are dreptate? De ce mi-ar zice mie ca totul e mult mai bine acolo decat in Romania? De ce nu ar reveni in Romania daca aici e mai bine (toti prietenii mei de acolo au stat in Romania peste 20-25 de ani, cu o singura exceptie)? In plus, daca stii care sunt salarile de acolo si stii aproximativ costurile alimentelor/utilitatilor... chestia asta nu e de ajuns sa crezi, cel putin din perspectiva financiara, ca ei o duc mai bine?