World of Gothic - Forum

Full Version: Topicul cu sport
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
a credeam ca zici de steaua sorry
Pai logic,cand jumate de echipa nationala e formata din Steaua + alte rapandule de 105 ani + cum ***** sa castigi un meci unde nu poti sa bati nici pe bulgaria cu echipa asta de *****.
Greu cu fotbalul...
(03-22-2013, 11:48 PM)roby14 Wrote: [ -> ]Greu cu fotbalul...

in romania
Stai ca avem penalty,in craci il dam,100%.

Incredibil,am egalat,fantastic,din penalty,FANTASTIC...

Siiiiii e 2-1 pt Ungaria.
[Image: 35439169.jpg]
2-2
Slab joc..
O sa imi exprim in randurile ce urmeaza dezamagirea pentru unul dintre meciurile penibile ale nationalei. O sa incep prin a spune ca ma asteptam sincer sa ii batem usor pe unguri, iar meciul sa fie cat de cat enterteining. Tare m-am mai inselat. Sa le luam pe rand, in ordinea in care in vin in minte (nu e neaparat sa spun cele ce urmeaza pentru ca am vazut cu totii acelasi meci, dar vreau sa ma racoresc):

1. Ungurii au jucat mai slab decat ma asteptam;
2. Noi am jucat MULT mai slab decat ma asteptam;
3. Piturca a demonstrat inca o data ca e paralel cu sportul numit fotbal;
4. Goian, Mutu si Tamas sunt epave;
5. Grozav, Stancu si piticu sunt si ei pe drumul cel bun;
6. Chiriches joaca bine si cu jaloane pe post de coechipieri;
7. Tatarusanu ar fi un portar bunicel daca ar iesi la centrari;
8. Mutu a miscat dar nici pe aproape cat se astepta de el;
9. Nu joci cu Tamas dreapta. Punct!
10. Cand Steaua joaca la un nivel european nu faci pe interesantul si joci tot cu petardele din strainatate; un Torje si un Stefan da, dar restul sunt epave culinare; si Maxim, care joaca excelent la Stuttgart, l-am vazut in ultimul meci din campionat si a fost cam cel mai bun om al germanilor (ma rog, asta nu e chiar de laudat avand in vedere ce echipa sunt si aia);
11. Nu le-au dat sa manace lu' Pintili si Bourceanu;
12. Cand esti condus la pauza si ai 3 maini moarte pe teren faci schimbari;
13. Daca ungurii aveau o echipa macar mediocra ne bateau de ne suna apa in cap;
14. Ma gandesc serios sa ma fac comentator de fotbal, nu am cum sa fiu mai slab decat cimpanzeii de pe la noi (exceptam echipa Eurosport si pe Cosmescu si Gradinescu, idolii mei); in linistea aia apasatoare ineptiile lor mai lipseau!

Cam asta e, sa ne pregatim plasa pentru marti, ca sigur se umple.
Asteptarea de doua saptamani a luat sfarsit si weekend-ul asta au revenit campionatele. Slava Domnului, ca nu mai rezistam sa vad umilintele lu' Piturca si derby-uri gen Kazahstan - Germania sau Italia - Malta. Ca veni vorba de Germania, azi a fost o zi de referinta in Bundesliga cu doua evenimente care o sa ii intereseze si pe cei care nu sunt fani ai nemtilor.

In primul rand, vestea care bucura pe toata lumea si care da o palma lu' Piturca: Maxim a jucat din nou excelent la Stuttgart si a dat si gol. Omul asta e responsabil cu fazele fixe la germani dupa vreo cateva meciuri jucate, da pentru Piturca Jackpot nu e de ajuns. Pacat de Maxim ca a jucat cu un Dortmund in zi proasta si tot si-au luat-o. Sau din firicire, ca daca juca bine Borussia, le umplea poarta mai ceva ca...

...Bayern lu' Hamburg, 9 - 2. A fost 8 - 0 la un moment dat, de laudat hamburgerii ca au avut puterea sa mai dea doua goluri (si sa mai ia unu) la scoru ala. Am prins doar inceputul ca a trebuit sa ies la gratar, dar Bayern a jucat cu rezervele si au facut-o extraordinar de bine. Ca joc de pase erau Barcelona, dar avea forta de patrundere a lui United sau Real. Sper sa nu isi termine benzina ca vor da de una dintre cele doua ramase (bine, Barca are sanse sa iasa si cu PSG) sau poate de Dortmund; sau Juve.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29