World of Gothic - Forum

Full Version: Gothic III: Ajutor
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
Nu-mi merge sa deschid consola,am schimbat la ge3.ini am pus true,si tot nu apare.Am incercat pe alt pc si mi-a aparut dar nu merge sa scriu nimic,nu stiu sa o folosesc.Cine ma poate ajuta dati-mi add pe mess id:valivalutzu00
That should do it:

Quote:To activate the cheat mode in Gothic 3, open the ge3.ini file located in Gothic3/Ini folder and change the following line : TestMode=false to TestMode=true. After that, in the game, press the ~(tilde) key on your keyboard to open up the console.

Si daca nici asa nu merge, baga niste patchuri, preferabil pana la versiunea 1.75, ultima aparuta.
Mam blocat la questul cand trebuie sa salvezi gotha am killerit tot inclusiv demonu , am reconstruit orasul iar trb sa gasesc piatra de teleportare , pe net zicea ca trb sa gasesti o pestera dar am cautat ca nebunu si nu am gasit
Daca am inteles bine la ce te referi si daca imi amintesc bine ce trebuie sa faci (nu am mai jucat G3 de vreo 2 ani), piatra de teleportare e chiar acolo, in singura pestera din Gotha. E pe undeva pe jos parca. Probabil ai trecut-o cu vederea din greseala sau e vreun bug. Eventual, poti sa o inserezi cu codul asta: It_Teleport_Gotha
Multumesc Bogdan am gasito. Am dus cele 12 pocale de foc le-am aruncat in foc si leam luat pe cele sfintite.
Cum pot sa ma fac paladin sau magician.Trebuie doar sa cumpar cumva armura de paladin si gata sunt?
Presimt ca termin jocul fara ghilda Haha
Una bucata MARe problema: Jucand G3 Forsaken Gods: Enhanced Edition, am ajuns la misiunea "Bring Theodor's amulets"sau ceva de genul...Am strans cele 4-5 amulete, inele bla bla...dar DIN PROSTIE, le-am vandut unor Mage dintr-un TURN...nu mai tin minte daca din Gotha, Faring sau Vengard....Oricum, era un sub-quest pentru a primi acces la Lee..Nu vreau sa folosesc codul idfka, sau ala cu give all, vreau sa termin jocul cat mai NORMAL, fara ajutor...prea MULT din partea lui F8 si givehealth Haha
Intrebarea mea: e vreo alta solutie?N-as vrea sa incep de la alta salvare deoarece am doar salvari foarte foarte vechi...E vreo posibilitate sa pun amuletele in "inventory" folosind spawn/give/insert ??
(07-07-2013, 03:10 PM)dsKed cristy Wrote: [ -> ]Intrebarea mea: e vreo alta solutie?N-as vrea sa incep de la alta salvare deoarece am doar salvari foarte foarte vechi...E vreo posibilitate sa pun amuletele in "inventory" folosind spawn/give/insert ??

Pai cel mai corect ar fi sa le recumperi de la cei de unde le-ai vandut. Ii cauti si cumperi.

Mai poti cauta in linkul de mai jos traderii din Myrtana.
http://forum.worldofplayers.de/forum/thr...saken-Gods

Cu inserarea itemelor e mai greu, deoarece nu cunosti codul itemului iar pe net nu le prea gasesti pentru FG.
Merci de raspuns, Terente, dar daca ii gaseam, asta faceam Haha)
Am sa-i caut mai bine si vad eu ce fac Smile
De curand m-am apucat de gothic 3 cu patch-ul in romana am.Am eliberat Montera dar la final am realizat ca toti rebeli de langa oras sunt morti inclusiv Sandor dupa aceea am observat ca mi-a ramas questul "Crush Okara",am fost la Ronald in okara crezand ca daca vorbesc cu el quest-ul va disparea dar nu.Acum intrebarile:
-Afecteaza cu ceva daca Sanford si toti rebeli de langa oras sunt morti?
-Cum pot face sa dispara quest-ul de acolo?
1.Nu cred ca afecteaza gothic 3 e mai free nu toate persoanele sunt importante..
2.Nu dispare dar nu vad de ce ar fii o problema ca e inca acolo....
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48