Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii despre modding
Iti zic, daca sari peste hopul ala, nu o sa revi la el, ca na, ai in torrent mura in gura...
Te plangi atat .....ca o muiere..
ge ge!
replyReply
(03-12-2013, 10:59 PM)roby14 Wrote: Iti zic, daca sari peste hopul ala, nu o sa revi la el, ca na, ai in torrent mura in gura...
This:
(03-12-2013, 10:55 PM)Bogdan Wrote: cu prima ocazie cu care fac toata treaba sa mearga

Also, sper ca a doua parte a postului se vrea a fi o gluma.
replyReply
Oarecum, nu inteleg de ce ai avut atata avant sa inveti si acum sa cauti o cale mai scurta, doar atat....Smile
replyReply
(03-12-2013, 10:19 PM)Bogdan Wrote: Stiti ce ar fi misto si ne-ar rezolva toate problemele dintr-un foc? Daca am pune mana de la mana si am face un torrent cu G2-ul cu toate programele necesare modarii instalate si up and running. Ar fi util si pentru incepatori, si pentru cei care nu au timp/chef sa stea sa parcurga iar si iar pasii de instalare. Daca il tin 3-4 la seed constant, pe o viteza bunicica, aia e toata treaba. Trebuie doar cineva dispus sa faca un install proaspat cu tot ce ziceam mai sus, si care sa faca apoi upload.

Daca pe cineva chiar il intereseaza/pasioneaza modding-ul atunci se pune si isi instaleaza toate programele necesare si nu se plange ca dureaza "mult". Daca asta-i problema lui, timpul pierdut prin instalarea unor programe, atunci e evident cat de departe va ajunge in lumea modding-ului.
replyReply
Eu tot nu pricep de ce voua va apar atatea erori si mie niciuna.
replyReply
(03-12-2013, 11:10 PM)old nick Wrote: Eu tot nu pricep de ce voua va apar atatea erori si mie niciuna.

Nici mieHaha.
replyReply
(03-12-2013, 11:09 PM)Kristi Wrote: Daca pe cineva chiar il intereseaza/pasioneaza modding-ul atunci se pune si isi instaleaza toate programele necesare si nu se plange ca dureaza "mult". Daca asta-i problema lui, timpul pierdut prin instalarea unor programe, atunci e evident cat de departe va ajunge in lumea modding-ului.
Cred ca in momentul de fata discutia tinde sa ajunga intr-o directie nedorita si nu as vrea sa o continui. Sa speram totusi ca aveti dreptate (sau ca nu aveti, nu sunt sigur cum vine), si ca intradevar viitorul meu de modder va depinde (sau nu, not sure) de cantitea de timp pierduta pe rezolvarea unor probleme mai mult sau mai putin vitale.
Oricum, Kristi ai ratat un pic ideea, ar trebui sa citesti primul post legat de problema mea, am trecut de partea cu instalatul programelor, yey Smile
replyReply
(03-12-2013, 09:57 PM)roby14 Wrote: Incearca sa bagi fisierele astea doua in script/content/cutscene:
http://www.2shared.com/file/sp6ITa6k/Ou_online.html
http://www.2shared.com/file/PnziDyZg/Ou_online.html
Nu stiu daca o sa mearga, dar merita incercat..

am copiat si fisierele astea, nu mai da nici o eroare dar tot nu imi apare npc-ul.

si am observat asa daca dau din starter:
1."spiel starten" cu "skripte parsen" bifat nu imi mai apare nici un npc.
2."spiel starten" fara "skripte parsen" bifat jocul este in limba germana, subtitrare, scris si meniu, TOT! iar npc-urile din joc apar, nu insa si NPC-urile create de mine... Sad

creati va rog un npc, puneti-l in startup, upload pe net. Eu le trag, le bag la mine si daca nu merge, clar e o problema la mine.
Multumesc
replyReply
Dar ai bagat in startup nu?
replyReply
l-am introdus si pe xardas si tot nu apare.
Asta e startupul meu.
Startup.d
Quote:// *******************************************************************
// Startup und Init Funktionen der Level-zen-files
// -----------------------------------------------
// Die STARTUP-Funktionen werden NUR beim ersten Betreten eines Levels
// (nach NewGame) aufgerufen, die INIT-Funktionen jedesmal
// Die Funktionen müssen so heissen wie die zen-files
// *******************************************************************

// *********
// GLOBAL
// *********

func void STARTUP_GLOBAL()
{
// wird fuer jede Welt aufgerufen (vor STARTUP_<LevelName>)
Game_InitGerman();
};

func void INIT_GLOBAL()
{
// wird fuer jede Welt aufgerufen (vor INIT_<LevelName>)
Game_InitGerman();
};

func void STARTUP_NewWorld_Part_Xardas_01()
{
Wld_InsertNpc(NONE_100_Xardas,"NW_XARDAS_START");
Wld_InsertNpc(CRS_3001_BADKING,"NW_XARDAS_START");
};


si asta e npc-ul.
nu inteleg de ce nu merge!

Quote:instance CRS_3001_BADKING(Npc_Default)
{
name[0] = "Badking";
guild = GIL_SLD;
id = 3001;
voice = 6;
flags = 0;
npcType = npctype_main;
B_SetAttributesToChapter(self,2);
fight_tactic = FAI_HUMAN_STRONG;
EquipItem(self,ItMw_2h_Rod);
B_CreateAmbientInv(self);
B_SetNpcVisual(self,MALE,"Hum_Head_FatBald",Face_N_ToughBart01,BodyTex_N,itar_sld_M);
Mdl_SetModelFatness(self,2);
Mdl_ApplyOverlayMds(self,"Humans_Relaxed.mds");
B_GiveNpcTalents(self);
B_SetFightSkills(self,50);
daily_routine = Rtn_Start_3001;
};


func void Rtn_Start_3001()
{
TA_Stand_ArmsCrossed(7,55,22,55,"NW_XARDAS_TOWER_IN1_27");
TA_Stand_ArmsCrossed(22,55,7,55,"NW_XARDAS_START");
};
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Tutorial modding Edd 0 1,926 10-22-2013, 08:55 PM
Last Post: Edd
  Tutoriale video modding Edd 3 2,449 07-08-2013, 10:58 AM
Last Post: Edd
  The fun part of modding Szekemri 3 2,177 05-11-2013, 09:11 AM
Last Post: Szekemri
  Patrunjelu's Modding Tutorials Patrunjelu' 0 4,275 07-25-2009, 10:07 PM
Last Post: Patrunjelu'

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)