World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii gothice generale
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Nu cred ca ordinea conteaza prea tare. Si eu am inceput ce cel din mlastina, apoi cel de foc, cel de gheata si abia la sfarsit cel de piatra. S-ar putea insa sa iti fie mai usor daca il lasi pe cel de gheata la sfarsit, pentru ca e cel mai puternic, iar intre timp sa iti mai imbunatatesti personajul.
eu zic asa mlastina foc gheata piatra
la ala de piatra mia fost cel mai greu deoarece sunt multi lizard men acolo unde te duce gorn +golemi
la cel de gheata de ce e asa de greu bati 1-2 lizard te duci sa dormi ai un pat acolo +daca il mai iei pe Biff e simplu
hmm care ati terminat jocul odata cred ca stiti ca dragonii dau exp la cat de tari sunt ... mlastina 3000, foc 4000 , piatra 5000 si gheata 6000 daca nu ma insel ... e mai usor sa te ghidezi dupa asta care e mai tare... ca fara moduri si dinastea monstrii/orcii/alte creaturi dau exp egal cu level-ul lor X10 elite orc are lvl 45 da exp 450 ...
daca ati inteles ce vreau sa zic
O dilemă ma apasa.....
Atat in gothic 1 cat si in 2 exista vraji de foc...buunnn. Intr-o zi cand vânam scavangeri cu fireball mi-a venit idea. Luand-o logic, cand dai cu ceva incins in animal, carnea ar trebui sa se frigă direct.. De ce nu se intampla asta?Haha
chiar si eu m-am gandit ca ar fi tare... doar ca la lupi si alte animale de la care iei blana ar fi o risipa totala Haha

oricum stie careva daca as putea face in gothic 3 sa ploua tot timpu ? Grin
Cauta in script... Smile
Si trebuie sa modifici pe acolo cu siguranta mai mult decat putin, ca sa faci sa ploua tot timpul.
Nu le prea am cu modding-ul la gothic ... daca as fi stiut nu intrebam de la inceput Grin
(03-04-2012, 04:00 AM)Killmee Wrote: [ -> ]oricum stie careva daca as putea face in gothic 3 sa ploua tot timpu ? Grin

M-am uitat eu putin prin scripturi si prin fisierul g3.ini, dar n-am gasit... Dar trebuie sa existe pe undeva. Ma mai interesez.

Pickpocket da cumva XP in functie de capitolul in care esti sau in functie de cati oameni ai buzunarit ?
Din cate stiu nu da deloc
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24