World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii gothice generale
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Stema Gothic'ului cred ca vine de la fata lui Sleeper. Iar numele "Gothic" ..aici cred ca sti si tu daca ai jucat macar o singura data Gothic.
Stema 'infricosatoare' de care vorbesti reprezinta semnul lui Sleeper. Asa si-l imaginau orcii pe Sleeper si cei care au construit templul din Gothic 1 au folosit semnul si pe pereti. Si in Gothic 2 este prezent in templul din Halls of Irdorath. Chiar eroul mentioneaza asemanarea cu ceva ce a mai vazut inainte.
Adevarat? Eu nu imi amintesc sa fi vazut semnul ala in Halls of Irdorath. :-?
Zicea nameless ajuns in Halls, in templu ceva de genul: " can that be... ? ", din care eu am dedus clar ca se referea la Sleeper. Am sa fac un video cand o sa am timp.
da asa e, semnul ala era acolo deoarece Undead Dragon era chiar sleeper in alt corp!
Cu toate acestea singrulul lucru care inca nu inteleg eu in Gothic este zeul Adanos.Pur si simplu nu am vazut multe referiri la el(in afara de artefactele pe care le gasesti in Gothic 3) sau cineva sa vorbeasca despre el(in afara de Vatras).
Adanos e frate cu Innos si Beliar, e balanta dintre bine si rau, ma rog asta stiai deja.
(01-08-2012, 04:44 PM)Altair Wrote: [ -> ]Cu toate acestea singrulul lucru care inca nu inteleg eu in Gothic este zeul Adanos.Pur si simplu nu am vazut multe referiri la el(in afara de artefactele pe care le gasesti in Gothic 3) sau cineva sa vorbeasca despre el(in afara de Vatras).

Eu stiu ca Adanos tine balanta intre bine si rau si a coborat pe pamant, in Jharkendar unde a inundat tot. Si mai stiu ca are un templu plin de capcane...Haha

Asta e tot ce stiu. Smile
Inundatia a provenit din lacrimile lui Adannos :d.
Asa sil imagineau orci pe sleper pe asta nam deduso Grin ma apropo beliar are stema lu sleper inos pe a lui si adanos ?
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24