World of Gothic - Forum

Full Version: The Champion of Gothic ~ Concurs
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
E timpu sa ma fac de rusine ,oh well oricum aleg si eu o poezie daca eroul nu ar mai exista Haha
Unde punem tentativa de poezie cand e gata?Haha
Aici... ca dupa ce expira termenul, le mut intr-un thread cu un pollSmile.
Ok, aici e a meaHaha:
Show Content
Sper sa gasiti rima ascunsa, si sa va amuze, ca asta era scopul.Haha
Poveste fara bariera:
Candva demult, nici tatal istoricilor nu stie cand, regele Rhobar al nu stiu cat-lea a gasit o colonie plina cu niste cristale care cica sunt magice. El s-a gandit sa le foloseasca contra a niste maimute de 2 metri+ numite orci. In centrul coloniei s-a facut o tabara condusa de nu stiu cine la comanda regelui. Dupa ceva timp, prizonierii nefiind prosti precum credeau oamenii care ii tineau in captivitate au luat-o la fuga pe nevazute si nevazuti s-au facut. Regele nervos din cauza faptului ca productia minereului pestelui a scazut s-a gandit sa trimita niste preoti numiti magicieni, unii il slaveau pe Adanos si erau imbracati in albastru si aveau prostul obicei sa creada ca ei nu se pot ineca, iar ceilalti il slaveau pe Innos, dar conducatorul lor, saracul, avea jumatate din corp arsa pentru ca a vrut sa afle daca propriile magii au efect pe el insusi... sa revenim, acesti preoti erau 12... nu... erau 13. Erau 12? Ma rog, nici cei ce au facut jocul nu stiu cati erau. Acesti 12/13 preoti trebuiau sa construiasca o chesti mare pe cer care sa-i tina pe detinuti inauntru, dar din pacate, un gandac de sub pamant numit Sleeper, deoarece dormea mult, s-a trezit si i-a intepat pe Innos si Adanos undeva mai jos de mijlocul corpului intre picioare si popii s-au dus in biserica sa se roage la o statuie, dar intepatura adormitului a fost atat de puternica in cat cei doi zei au murit, iar biserica s-a daramat pe preoti si nimeni nu stie ce s-a intamplat mai departe in afara faptului ca regele a ramas fara cristale, iar orcii l-au prins in palat si i-au tabacit fundul pe toata podeaua poleita cu aur, apoi regele s-a culcat...
Ionutzel,:clap:, imi place.
wow după ce am citit din balada lu roby si povestea lui ionutzel cred ca o sa stau pe tușa tura asta Haha
Well, ma simt flatatHaha.
Me too.
Nu mai cunosc regulile unei poezii, deci rime si alte chestii nu sperati sa gasiti prea organizate.


Imaginaţie

Dacă Nameless n-ar fi existat
Soarta Myrthanei cea unite
Prin drumurile greu croite
Ar fi fost un vis uitat.

Nadja, frumoasa din bordel
N-ar fi crezut că împreună,
Eroul şi cu ea,
O-să facă dragoste nebună...

Şi Adormitul orcilor
Slujit d-atâţia oameni
N-ar fi atins vreodată
Ţinutul morţilor.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18