World of Gothic - Forum

Full Version: Gothic II: Ajutor
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
ms mult de ajutor ...acum il caut pe mortis(am o misiune cu el )..... ca sa intru in cercul de apa trebuie sa descopar cine vinde arme banditilor (am cautat in afara orasului ,mam dus la ferme dar nimic)
da este la dexter Wink Tongue. ca sal gasesti in primul rand dute la mercenari urca in sus pe unde este pepe iao la dreapta si urici pe un drum in sus in care te intalnesti cu un guard Wink. El te intreaba de numele sefului sau. ca sal afli trb ori sa vb cu banditul ala de la inceput ori cu piratul din golf de langa khorins. Daca nu ii raspunzi la intrb corect sar banditii pe tine ai grija Wink
chestia e ca faza cu numele trebuia facuta prima data cand vorbesti cu banditu si pana la piratu ala mai ai
am vb cu dexter...lam omorat am loat biletu de la el ...acum ca sa intru in cercu de apa trebuie sa merg la saturas sa vb cu el si nustiu unde e a zis ca prin N-V dar nu gasesc am omorat si trolul negru din plictiseala tot caut dar nu gasesc ...mai am nev ajutor si la misunea cu vanzarea armelor ilegal dar tot nu gasesc nimic
aaa aia este destul de simpla Wink te duci la ferma lu akil , el o sati spuna ca ii sa furat o oaie Wink, te duci in padure si gasesti niste banditi omori pe toti, si intrun cufar gasesti un peste cu jumatate de cap Smile dai click pe el il deschizi si vei gasi un bilet cu ala te duci la militia de langa parca paladinilor. Sau a doua este sa te duci la ferma lui Sekob si tot in sus in sus pana vei da de niste Field Rider dupa ei vei gasi vreo 5 banditi, iii omori pe toti si vei gasi niste arme cu F pe ele si o scrisoare care scrie numele celuilalta trader de arme Wink.
de fapt saturas e in NE, nu NV
tre sa vorbesti cu vatras dupa ce citesti biletu de la dexter si daca esti militia/mercenary/mage poti sa intri in ring of water
dup-aia zi-i la lares sa te duca cu el sa-i dea ornamentu la saturas
trebe sa ma duc cu lares sa duc ornamentu si nu stiu cu cine sa vb sa il inlocuiasca am pus inelu de la el dar nimeni nu a zis mimic nou
si la misiunea lui uther cu runele ...runa am dar in librarie am vb cu masteru de acolo(am uitat numele) si ma pus sa citesc carti pentru a face sageata de foc am gasit in prima carte reteta si pentru ea am nev de sulf am cumparat sulf dar cand sa ma duc la el nu imi zice nimic
1)vorbeste cu baltram din marketu din oras Wink
2)iti trebuie si un scroll "fire arrow" cauta pe la vanzatori nu mai stiu care dadea
(((ce vanzatori Wink) Haha )) :| vezi ca pt fire arrow te duci la magicianul ala care sta in incaperea aia Wink, nuj cum il cheama , dar lui ii dai bani (sau statuia lui Innos) cand intri in manastire Wink
ms Raven am reusit Wink
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19