World of Gothic - Forum

Full Version: Gothic II: Ajutor
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Salut! Am o problema cu un quest: "Hordes of Orc Elite Warriors" - Ingmar imi zice ca, colonelul orcilor este undeva intr-o pestera pe langa ferma lui Lobart , dar am cautat si nam gasist nimic! Sad
Si mai am o intrebare: Ce trebuie sa fac cu portiunea "The Tears Of Innos"? Daca beau din ea i-au foc.
:help: :help:
Poti sa bei potiunea "The Tears Of Innos" numai daca esti magician.

Iar pentru chestia cu colonelul orcilor. Colonelul e intr-o pestera ... uita-te pe imagine. Grin
si vezi, daca esti paladin, cu tears of innos iti poti face sabia mai tare... adica trebuie sa ai o sabie de aia magic ore sword sau ceva de genu asta de la harad si poti merge la un shrine de-a lui innos, dai 5000 aur si ti-o purifica si poti s-o sfintesti cu tears of innos, si ca sa afli asta, merg in manastire si vorbeste cu magicianul din fata camerei unde e paladinul ala care se inchina la o statuie de-a lui innos, nu mai stiu cum il chema... oricum, poti face chestia asta cu tears of innos numai daca esti paladin, si o poti bea numai daca esti magician... de mercenar, nu stiu...
O alta problema Sad : Am strans tot echipajul pt. a pleca , dar nam acordul pt. a lua nava! Putin ajutor va rog! :help:
Daca esti mercenar vorbeste cu Lee, te va ajuta el. Daca esti magician du-te la cei doi paznici (paladini) ai vaporului, ... insista sa iti de-a nava si in final o vor face. Daca esti paladin du-te la cei doi paznici ai vaporului si insista sa iti de-a vaporul, mentionand ca ai un grand mai mare ca ei si alte chestii din-astea ... daca insisti vei reusi, mai putin daca esti mercenar. Lordul Hagen nu te poate ajuta cu nimic.
si este un paladin pe nava, sau langa nava care cu el trebuie sa vorbesti ca sa poti pleca in capitolul 6 Smile te descurci tu
Girion, parca...
Va multumesc tuturor pt. ajutor. In sfarsit l-am terminat!
Salut! Sunt la Chapter 2 la misiunea "Evidence" de la Lord Hagen si nu stiu sa ajung in Valley of Mines. Daca mi-ati marca pe harta cam pe unde e...v-as ramane recunoscator ! Smile
Valley of Mines (sau Valea Minelor) este teritoriul din Gothic 1 ... si pentru a ajunge acolo trebuie sa treci prin poarta de aici (sunt doi paladini care o pazesc, dar te vor lasa sa intri). Si eu am avut problema asta la inceput. :>
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19