World of Gothic - Forum

Full Version: Multiplayer discuţii
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ai putea sa nu mai faci spam si sa astepti. De ce vreti zombie?
Ok...si se pare ca serverul care mergea este a lui arbitrer si da se poate intra pe el....
(07-10-2013, 12:03 PM)Ionutzel Wrote: [ -> ]Ce-ai zis tu acolo, daca stii le faci in 10 minute. Terente, am facut pe serverul meu cum sa bag npc-uri... sau ai facut si tu =))?

Eu am preluat configurarea direct de la dorelys. Configurarea routerului nu garantez ca am facut-o cum trebuie, am facut-o din ce stiam eu despre retele.. Adica am permis ca portul 12345 sa fie folosit de ip-ul meu pentru aplicatia gmpa.exe.

Nu stiu daca asa trebuia, dar logica e pe acolo.
Terente mie imi merge serverul. Sa te ajut?
---------------


Va rog sa va organizati si sa mentinem un singur server. Singura regula este ca cel ce detine serverul sa poata sa-l tina deschis. Mie nu-mi merge configurarea, ca altfel as putea sa-l tin deschis destul de mult timp pe zi.
Daca nu merge nici acum, inseamna ca nu ai niciun port 12345 si ar trebui sa il schimbi, sa-l pui pe ala vechi de la gmp, nu mai stiu care e. Si mi se pare ca trebuia sa-l deschizi de 2 ori, o data utd si o data celalt, nu mai stiu cum era.
(07-10-2013, 12:23 PM)arbitrer Wrote: [ -> ]Terente mie imi merge serverul. Sa te ajut?

Da. Spune-mi te rog configurarea care trebuie la maparea portului.

(07-10-2013, 12:24 PM)Ionutzel Wrote: [ -> ]Daca nu merge nici acum, inseamna ca nu ai niciun port 12345 si ar trebui sa il schimbi, sa-l pui pe ala vechi de la gmp, nu mai stiu care e. Si mi se pare ca trebuia sa-l deschizi de 2 ori, o data utd si o data celalt, nu mai stiu cum era.

Am port 12345, stiu asta pentru ca l-am mai folosit.
Mai bine vorbim pe mess ca e mai usor ( arbitrer_cainele ) . Sau daca vrei vorbim aici . Ce router ai?


Portul il alegi tu oricum nu are importanta.
Stiu, dar ma gandeam ca e folosit de alt program cel pe care la ales. Poate nu e configuratia buna, poate nu l-a deschis cum trebuie. In tabelul ala in care scrii porturile, scrii in fiecare casuta de pe primele doua randuri portul 12345, apoi pe primul rand selectezi primul fel de port, iar pe al doilea rand selectezi celalalt tip.
[Image: 6la9.png]

Ce am gresit?