World of Gothic - Forum

Full Version: Multiplayer discuţii
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Doar convict poti sa fii, sa stai singur pana cand unul dintre cei inscrisi se va rascoli, nu pera curand.
Ma bag si eu la gmp ca am sa stau cu mana in ghips vro 3 saptamani si o sa am destul timp sa joc....
Te-asteapta liderul.
Eu voi trai singur Smile Ca un pustnic.In pestera aia in care gasesti un arc in munte langa Old Camp =))
Propun sa facem un grup cum sunt userii privilegiati pentru userii wogului care joaca multiplayer.
Ar fi o idee tare...dar inca nu am rezolvat cu coordonatele...si nu am nicio idee cum pot face asta...la script a fost mult mai usor.
(07-11-2013, 08:52 PM)dorelys Wrote: [ -> ]Ar fi o idee tare...dar inca nu am rezolvat cu coordonatele...si nu am nicio idee cum pot face asta...la script a fost mult mai usor.

Explica-mi un pic mai detaliat care-i problema, ca n-am inteles.
Deacord un terente si eu mai propun ca pe server dupa ce se baga restul taberelor ca liderii sa nu se plictiseasca sa se organizeze campanii militare,aliante si altele intre tabere....
Cand punem coordonatele la clase,adica unde sa apara npc-ul dupa ce se conecteaza playerul,ne da o eroare,coordonatele sunt luate din space,dar nu sunt bune...
Coordonatele din spacer nu corespund.. + propunerii lui Terente.

Serverul functioneaza. Putem sa ne jucam.