World of Gothic - Forum

Full Version: Multiplayer discuţii
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
ce mod??de unde il iau ??
Careva sa faca tutorial.
(07-11-2013, 05:29 PM)dorelys Wrote: [ -> ]Terente...vreo idee cum am putea schimba harta?

Stiam in urma cu ceva timp. Trebuie sa citesc un script sa vad daca-mi dau seama. Revin.
Terente, ar trebui sa mearga, insa am facut ca atunci si am luat crash, poate am gresit eu.. revin. Arbitrer, tine serverul deschis.
iisuse cate trebuie sa faci sa poti sa intri pe un server in ziua de azi...imi e dor the vechiul gmp acuma, simple and easy
Ați încercat să bagați în script ceva de genul?
Quote: if cmdtext == "/worlds"
then
SendPlayerMessage(playerid,255,255,0,"Use: /khorinis /gd /jarkendar");
elseif cmdtext == "/khorinis"
then
SetPlayerWorld(playerid,"NEWWORLD\\NEWWORLD.ZEN","START_OW_ORETRAIL");
elseif cmdtext == "/gd"
then
SetPlayerWorld(playerid,"OLDWORLD\\OLDWORLD.ZEN","WP_INTRO13");
elseif cmdtext == "/jarkendar"
then
SetPlayerWorld(playerid,"ADDON\\ADDONWORLD.ZEN","START_OW_ORETRAIL");
end
Daca ati sti voi cat m-am chinuit cu Terente... scripturile sunt aproape la fel, doar ca ai mai multe optiuni.
Nu trebuiesc fisierele din worlds. Stiu ca am facut fara ele.
Cu aia s-a facut doar ca s-au pus coordonate din colony.zen, dar chiar daca face sa mearga, tot nu ne ajuta, pentru ca noi vrem sa facem direct in colony.zen, fara sa mai scriem in chat.
(07-11-2013, 05:44 PM)Ionutzel Wrote: [ -> ]Cu aia s-a facut doar ca s-au pus coordonate din colony.zen, dar chiar daca face sa mearga, tot nu ne ajuta, pentru ca noi vrem sa facem direct in colony.zen, fara sa mai scriem in chat.

Aha. Inteles.