World of Gothic - Forum

Full Version: Creatie vs Evolutie part 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
atunci tu crezi ca toti suntem rude intre noi?
si daca e asa, cand au trait adam si eva astia? si cum ramane cu noe? parca ziceai ca lumea nu l-a crezut si a ramas doar el cu familia lui Haha
ma rog. smith like this
detaliaza Smile
Cica se credea ca ara lui noe era pe un munte inalt...era un documentar pe national geografic
da. am auzit si eu. ca cica s-a gasit in varful unui munte o nava foarte foarte veche.
Da si sa vazut de pe un satelit asta.Da` nush ce sa cred
(10-14-2009, 06:26 PM)ufy Wrote: [ -> ]atunci tu crezi ca toti suntem rude intre noi?
si daca e asa, cand au trait adam si eva astia? si cum ramane cu noe? parca ziceai ca lumea nu l-a crezut si a ramas doar el cu familia lui Haha
ma rog. smith like this
detaliaza Smile

Intre Adam & Eva si Noe au exista o perioada lunga de timp, timp in care, probabil, sau intins tot mai mult pe pamant, si de la o vreme nu stiau ca sunt rude si de-asta se comportau "dusmaneste". --> o simpla teorie

Si inca ceva in legatura cu cele 7 zile ale creatiei. Check this out:
2 Petru 3:8 - "Dar, preaiubiţilor, să nu uitaţi un lucru: că, pentru Domnul, o zi este ca o mie de ani, şi o mie de ani sunt ca o zi."
asta-mi aminteste de bancul ala cretin cu: 'asteapta o secunda Haha

deci daca e asa cum zici tu, toti suntem rude intre noi?
si daca ma gandesc eu bine, adam si eva au avut 2 FII.
mai incolo ce s-a intamplat? Haha
Evident ca sau casatorit in familie. Dar cand sau "reprodus" destul de mult si genele sau tot schimbat (si cum incestul este periculos) incestul s-a interzis, imo.
Tot pe creatie stau Grin
n-am inteles ce vrei sa spui. detaliaza Smile
(10-15-2009, 09:54 PM)ufy Wrote: [ -> ]asta-mi aminteste de bancul ala cretin cu: 'asteapta o secunda Haha

deci daca e asa cum zici tu, toti suntem rude intre noi?
si daca ma gandesc eu bine, adam si eva au avut 2 FII.
mai incolo ce s-a intamplat? Haha

Adam si Eva au avut mai multi copii:
4. "Dupa nasterea lui Set, Adam a trait opt sute de ani; si a nascut fii si fiice." (Geneza 5:4)
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28