World of Gothic - Forum

Full Version: The Elder Scrolls V: Skyrim
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
(11-20-2011, 07:26 PM)Faby Wrote: [ -> ]
Show Content

Cred ca m-am indragostit :o.
Show Content
Si tu ai modul cu alternate font? Mi se pare mult mai bun... Also, te dai cu Thalmor? Tongue
Chiar daca as fi vrut sa nu fie asa, in TES V e aceeasi monotonie ca in predecesoarele ei. Misiuni gen go and kill, care nu vor ajunge niciodata la nivelul celor din Gothic. Singurele lucruri bune pe care l-am observat sunt dialogurile, facute excelent. Pur si simplu te simti ca in realitate.

O harta pe care nu te poti orienta si nicidecum una pe care sa o tii minte. Inca un plus pentru Gothic. Chiar si in Gothic 3, drumurile catre orasele din Myrthana le retineai usor. Nu mai zic de G1 si G2+ NOTR.

Grafica, gameplay incredibil de frumos, dar de asta nu a avut niciodata Gothic pentru a surclasa TES-ul.
(11-20-2011, 11:35 PM)Terente Wrote: [ -> ]Chiar daca as fi vrut sa nu fie asa, in TES V e aceeasi monotonie ca in predecesoarele ei.

De asta ma temeam. Il voi juca, totusi, ca sa ma conving.:|
TES 5 e cel mai complex joc dpdv al questurilor creat vreodata. Sa nu mai zic cel mai creativ... ma doare sa zic asta, dar a detronat Gothic din toate punctele de vedere.
Eu raman la parerea ca admosfera din TES V: SKYRIM nu ajunge nici la degetul mic al Gothicului. Magia aceea, care m-a facut sa iubesc un joc asa de mult, pe care a avut-o Gothic-ul nu am gasit-o in TES. E parerea mea si mi-o pastrez. TES-ul are tot ce ii trebuie pentru a fi GOTY, dar nu are ce-i trebuie pentru a fi 'Gothic'. Asta e tot ceea ce conteaza pentru mine.
(11-21-2011, 12:16 AM)Faby Wrote: [ -> ]TES 5 e cel mai complex joc dpdv al questurilor creat vreodata. Sa nu mai zic cel mai creativ... ma doare sa zic asta, dar a detronat Gothic din toate punctele de vedere.

Eu zic ca asta e doar iluzia aceea de inceput.
Mi-e greu sa cred ca o poveste mai buna ca in Gothic poate fi creeata. O poveste care sa te macine la cutscene-uri precum invocarea lui Sleeper, sa te faca sa urasti caractere sau chiar intregi factiuni.
In cateva sapt. termin si eu Skyrim si imi zic parerea despre poveste. Pana acum nu sunt prea impresionat.
Skyrim are intrigi, conflicte religioase, conflicte rasiale la nivel national, conflicte inter-orasenesti (uneori chiar membrii unui oras [sau a ceea ce a mai ramas dintr-un oras] urasc cea mai mare parte a orasului (vezi: Winterhold), si unde mai pui ca au inviat si dragonii.

Gothic, prin comparatie, e un joc mic si neexplorat. Existau o suta de oportunitati pt PB sa completeze settingul cu questuri potrivite, dar in schimb, au lasat totul neexplorat la un nivel dezamagitor.

It doesn't get better than this, trust me.

Faby, daca vrei, hai pe aici sa-ti dai si tu cu parerea.
(11-20-2011, 09:56 PM)Faby Wrote: [ -> ]Si tu ai modul cu alternate font? Mi se pare mult mai bun... Also, te dai cu Thalmor? Tongue

For the Empire!
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31