World of Gothic - Forum

Full Version: Hearts of Iron 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Darkest Hour folder -> Mods -> Darkest Hour Full -> Scenarios -> Save Games.
Şi de acolo ştergi ce salvări vrei.
Cât despre austro-ungari, nu ştiu. Nu mi s-a întâmplat. N-am pierdut niciodată campania din WW1 aşa că nu prea am idee despre eventul de destrămare a imperiului.
am avzut ca poti anexa provinci imediat ce declari razboi statului dar nu pot sa fac asta deocamdata
Chiar nu ştiu la ce te referi. De anexat, poţi anexa doar statele călora le cucereşti toate Punctele de victorie.
Provincile le poţi doar ocupa.
nu m-am exprimat eu bine dar mi-ai explicat.In legatura cu modul de a declara razboi,in primul razboi mondial cu austro-ungaria am schimbat cam toate politicile dar nu pot declara razboi romaniei

ce pot face sa cresc progresul de constructie a armatei deoarece dau star production dar scrie 0.00% apoi
Romania are beligeranţă 0. Deci n-ai nici o şansă. Trebuie să aştepţi până în 1916 când se decid ei să intre în război.
am priceput jocul mult mai bine cu ajutorul tau.Sti un joc gen hoi2 numa ca actiune sa se intample in sec 16 cam asa sa poti juca cu imp.otoman,romania si altele?
Europa Universalis 3 şi Victoria.
Făcute tot de cei care au făcut şi Hoi2.
Europa Universalis se încadrează mai bine în cerinţele tale, dar e mai greu.
Iar Victoria, e cu centura 18-19 (1836-1936).
ms ,o sa le incerc cand invat mai bine hoi2.Sti un mod de a nu intra in criza de bani si resurse pentru a dezvolta si armata?

sti cum ma folosesc de fortele aeriene ca daca dau sa atac spune this is beyond the range..ceva de genu asta si nu merge
Păi vezi şi tu ce rază de acţiune are avionul respectiv, şi dacă e prea mică pentru a ataca în oraşul în care vrei, mută-l în cel mai apropiat aeroport de oraşul respectiv.
Poţi folosi F12 şi să scrii money de mai multe ori, deşi nu recomand doar când eşti pe 0 sau ceva..
Fa comert ca sa iesi din criza...cred ca petrol poti vinde cel mai bine si suplies.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24