World of Gothic - Forum

Full Version: Hearts of Iron 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Sper să îţi răspundă cineva mai puţin 'praf'. Smile

Dar ca să nu fiu un nesimţit...manpower-ul creşte atunci când te mobilizezi, vezi la decizii dacă ai Enact General (sau Partial) mobilization...dacă nu ai, dă disband la trupe/nave ce nu-ţi folosesc.
Deobicei manpower-ul vine şi de la provincile cucerite, vezi acolo x Manpower, x energy, x rare materials...etc

Când rămâi pe 0 la manpower, în orice război te-ai afla, poţi şti că e pierdut..trupele tale vor fi măcelărite de aviaţie şi de infanteria inamică şi nu vor primi întăriri.
Deci si daca trimit trupe aliatilor primesc manpower.Si Hahaam doar o provincie cucerita.Restu tarilor au fost eliberate(Iugoslavia,Grecia,Bulgaria,Ungaria)In razboi aveam mare manpower-ul.Acuma vreau sa fac atasamente pentru toate trupele.Dar cred ca e in zadar...
Warhell trebuie sa facem odata un multiplayer sa ma inveti si pe mine jocul asta.Smile
Oricând..spune-mi când ai chef.
sa vad cand sunt la pc...ca mai nou fac ce fac si ajung tot seara tarziu la pcHaha.
Las' că vine iarna....sau ieşi şi iarna? Eu deja cred că m-am răcit. HahaHaha
Pai iarna cred ca o sa fiu mai activ cu sporturile si voi avea mai mult timp de calculator. Oricum pare un joc interesant Hearts of Iron...pacat ca nu stiu sa joc.
Va apărea foarte curând 1.03 pentru Darkest Hour...sunt o grămadă de modificări. Grin
O expansiune....nu HOI3.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24