World of Gothic - Forum

Full Version: Hearts of Iron 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Tu nu sti ce armata are Franta la granita cu mine. Cat despre ajutor. Doar eu fac tot. Ei stau si se uita.
Deci stai..tu esti cu Germania?Haha
Credeam ca esti cu Romania.
Ce?Haha. Credeai ca ......Haha
Pe rusi ii bati usor. Doar incearca sa cuceresti regiunea aia din Polonia pe care o are, apoi avanseaza, si eventual urca spre statele baltice. Dar tine si niste trupe la granita cu Franta si Belgia.
Tin,tin. Si stiu ca e usor. Dar din pacate puterile centrale nu sunt in totalitate unite. Mai trebuie sa intre Bulgaria si Imperiul Otoman
Pe otomani ii bagi atunci cand muti flota din Marea Adriatica ..pe acolo pe la austro-ungari pana la Marea Egee. Apoi dai la decisions si ii bagi. Wink
Pe bulgari ii poti baga prin 1915, incearca sa le dai bring alliance.
Am intrat in cel mai mare rahat posibil.
Am inceput modul Kaiserreich, un mod alternativ, in care Germania castigase WW1....dupa ce a inceputul razboiul civil Austro-Ungar, am intrat de partea austriecilor si am luat Transilvania. Dupa ce tratatul de pace s-a incheiat, am declarat razboi Ungariei ca sa mai iau ceva teritoriu si sa eliberez Slovacia...dar, Bulgaria mi-a delcarat razboi dupa cateva zile, asa ca m-am aliat si eu cu Germania, dar in aceste momente capitala mi-a fost luata, si singurul oras mare cu Victory Point pe care il mai am, este Cluj..
[Image: 2hq5jpc.jpg]

Orice sugestie este bine venita. Am cerut si pe paradoxplaza..care va fi mai buna, o s-o aplic..
Credeţi în miracole?

Astăzi mi-am demonstrat mie însumi că sunt un geniu militar.

"De la o catastrofă, la o victorie glorioasă."

Trupele germane s-au decis să îi ajute pe ucrainieni, după care să vină înapoi prin Basarabia. Am înţeles planul lor, aşa că mi-am retras toată armata la Cluj şi am sacrificat Serbia, find anexată imediat de bulgari.
Planul nemţilor a funcţionat, i-a încercuit pe bulgari in Odessa şi le-a distrus o bună parte din armată.
Nu a durat mult şi au ajuns la Cluj, unde eram încercuit de maghiari şi bulgari, Clujul find singurul oraş care îmi rămaseră (până au intrat nemţii in Basarabia).
Ungaria mi-a oferit o pace albă şi am acceptat-o. După care am spart încercuirea bulgărească în Turda, iar restul a fost floare la urche.
Grecii au avansat si ei până la porţile Sofiei, dar nu le-am comandat să atace, doar când şi trupele româno-germane vor ajunge. Nu a durat mai mult de o săptămână şi am fost şi noi la Sofia, practic ultimul oraş al lor..ciudat, nu? România a fost în aceeaşi postură...dar armata lor era măcelărită.

"De la 'Bulgaria Mare' la 'România Mare'"

Bulgaria a fost anexată, Serbia nu am mai eliberat-o pentru că din cauza lor a început războiul cu Bulgaria, şi nu m-au ajutat mai deloc in război.

"Împărţirea teritoriului"

[Image: wus3v9.jpg]

Pe departe a fost cea mai glorioasă victorie a mea de când joc Darkest Hour.

Acum tot ce mi-a mai rămas este să aştept 1940-ule să mă răzbun pe maghiari.
Uite pe ce mi-am stricat eu ziua asta...
Dintr-un singur oraş, într-un adevărat imperiu!
[Image: 2m2upee.jpg]

Imediat după ce a început WW2, m-am aliat cu MittleEuropa împotriva comuniştilor francezi si englezi.
Apoi am riscat, şi am declarat război Poloniei, pentru a cuceri Bucovina...dar ei erau aliaţi cu Austria, Bosnia si Bohemia. Aşa că germanii au fost nevoiţi să retragă ceva divizii de la graniţa cu Franţa, şi să mă ajute.
Totul a ieşit bine, francezii n-au spart frontul, dar englezii au debarcat...restul se vede în poză. Smile
Pana la urma, ce culoare ai tu pe harta aia?What
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24