World of Gothic - Forum

Full Version: Hearts of Iron 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
am jucat umpic cu Franta in al doilea razboi mondial.Am rezolvat problema cu economia ,am facut incat sa nu duc lipsa de nimic insa marea problema e cu armata.Am recrutat niste trupe iar majoritatea pe care mi-o datea jocul la inceput era foartte slava(majoriattea luptau pe cai ma refer la cavalerie,ca in primul razboi mondial=)) de aceea nu stiu cum m-as putea pune cu Germania si de aceea mi-a ocupat toata tara pana in 1940 Haha.Oricum am dat sa produc armata si abea s-au facut cateva in 3 ani majoriatea pe care dateam arata ca sunt gata in proportie de 0,60 30% si am resutit pana in 1940 sa fac cateva trupe abea insa pentru iun razboi cu nazistii e infim de putin.Stiti cum as putea termina sa fac in foarte scurt timp o armata bunicica?
Cu Franţa n-ai nici o şansă. Joacă cu Germania aşa pentru început, sau cu Uniunea Sovietică (Aici o să observi că o să fi împins la începutul războiului în 1941, dar prin 1943 o să'i ai la degetul mic)
ms de sfat o sa incer cu URSS.Am vorbit noi odata pe mess si spuneai ca ai jucat si cu Japonia.CUM este?DE descurci bine cu ei si mai ales le-ai arata cine e sefu in Pacific la americani Haha?
Am debarcat în Los Angeles la exact un an după Pearl Harbor.
Am cucerit toate insulele din Pacific, inclusiv Australia.
Apoi India, şi acum mă pregătesc să atac Iranul iar apoi URSS-ul..
cand recrutez aramata si se termina de recrutat imi apare sa dau deploy,dau deploy imi spune sa aleg provincia aleg dar apoi nu imi arata trupele pe aceea provincie,ce trebuie sa fac?
Nu apeşi pe click-ul protivit. Click dreapta parcă e.
Altfel nu-mi pot explica. Haha
cateodata merge dar cateodata nu merge.Merge numai cand e vorba de infanterie dar de cand joc nu mi-a aparut vre-o divizie de tancuri sau alt ceva .....
Tu ai dat cumva la ataşamente să-ţi facă? Haha
Ţi-am spus, urmăreşte nişte walktrough-uri şi fă tutorialul ăla calumea, că nu e pus degeaba.
Şi dacă nici aşa nu te descurci, întreabă pe forumul lor oficial.
http://forum.paradoxplaza.com/forum/foru...d6b05e6a03
Haha Uite-te la lt's play-uri pe net, ca asa am invatat si eu... dupa ce te prinzi de joc ai sa vezi ca e destul de simplu.
v-am urmat sfaturile si am inteles mai bine acum.Am inceput o campanie u Imperiul German in primul razboi mondial si am si terminat-o prin infrangere ca de obicei =)) dar nu stiu cum s-a intamplat deoarece totul mergea bine.Armata mea merge bine chiar daca din punct de vedere economic nu o duceam deloc bine.Am ajuns pana in Rusia foarte departe si aveam numai victoriiApoi a inceput sa pierdit unele lupte din cauza uzurii razboiului si oboselii dar nu pierdeam teritorii.In 1916 Austro-ungarii cuceresc Albania si Serbia eu nu o duc prea rau in Rusia(aici nu intele nici in al doilea razboi mndial Urss nu avea asa armata ,ma refer la multitudine cum era Rusia tarista;pe fiecare provincie divizi ,divizi si divizi crd ca la urss am intalnit max 15 divizi de soldati iar aici bateam una si venea alta ).Oricum dupa o serie de victorii am ajuns la o balanta de victorii si infrangeri apoi s-a intamplat un lucu ciudat.Imparatul a abdicat iar eu eram nevoie sa capitulez(defapt nici nu aveam de ales totul s-a intamplat de la sine in ciuda victoriile si a austro-ungariillor care o duceau si mai bine).A aparut un nou stat mult mai democrat decat imperiul dar nu am pierdut teritoriile din Rusia .Apoi Albania a capitulat,Serbia a fost anexata de austro-ungarii am primit si eu teritorii din Albania dar dintr-o data IMperiul Austr-o Ungar a disparut si el.Cele 2 imperii au disparut dintr-o data iar eu am declarat din nou razboi Rusiei dar nu mai faceam sansa acum asa ca am incheiat.De ce s-a schimbat dramatic situatia razboiului?Daca nu m-am exprimat bine sa imi spuneti sau daca nu am precizat exact pentru ca as vera sa stiu ce trebuie sa schimb ca sa castigat sieu odata razboiul asta
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24