World of Gothic - Forum

Full Version: Victoria: An Empire Under The Sun
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Trebuie la maxim cand esti in razboi.
ce am reusit azi. Alianta defensiva cu rusii. Acum imi bag la relation cu Austriecii sa intru in alianta si cu ei, iar dupa aceea vreau ca sa declar razboi turciei, cuceresc Serbia si continui cuceririle. Apropo jocul e foarte pacifist pana acumGrin. Am 9 trupe de infanterie, 1 de dragoni si una de cavalerie. Am observat ca atunci cand am scos primele trupe aveau strength-ul 10000 la inceputul campaniei, iar acum au 2000, de ce?
Inflatia, nu mai am treaba cu ea, mersi Warhell. Nu ma lipsesc de nicio resursa. Apropo cum fac sa imi maresc populatia de fermieri, labourers si dinastia...ca vreau sa imi maresc manpower-ul si daca convertesc labourers dupaia raman fara muncitori la fabrica de munitie si la platforma de petrol.
O si mi-am construit si o Man-o-War.
daca esti aliatul austriei
serbia cade din start
ca serbia e stat satelit al austriei
deci daca ii ataci , treadezi austriaGrin
Ti-a scazut strenght-ul pentru ca ai dat la army acolo la budget scazut. Daca il cresti din nou la maxim, trebuie sa dai click pe acel pumn de langa puncte (dar ai nevoie de manpower).
pai l-am crescut la maxim, dar tot nu a crscut strength-ul...Serbia e stat satelit al Turcilor. Incerc acum o alianta cu Austria...in ce consta alianta defensiva cu rusii? Ma vor ajuta in lupta cu Turcii?
Ti-am mai zis ca trebuie sa apesi pe pumnul ala dupa ce dai la maxim! Dar ai nevoie de manpower.

Alianta defensiva inseamna ca rusii se vor baga in razboi doar daca nu tu declari razboi, deci doar daca esti atacat.
of bag picioruSad...deci am dat ca prostu, trebuie sa astept incetarea aliantei ca sa incep alta. Am avut o salvare in care dupa ce am facut alianta cu rusii si grecii, acestia au atacat pe turci dar au pierdut, iar eu am ramas fara Pitesti, asa ca am inceput din nou salvarea, iar de data asta rusii nici nu s-au bagat, i-au lasat pe turci sa imi ia tara. Mai ales ca turcii vin cu cate 8-9 trupe odata in timp ce eu am in toata tara vreo 12.
Am mai avansat putin
mi-am creat o armata, si am marit putin prestigi-ul, acum astept un razboi ca sa iau niste teritorii
Show Content
Actiunea a inceput>d
Austria declara razboi Otomanilor dupa o pace ce a durat 4 aniGrin
Bulgaria a ramas fara aliati deci i-am declarat razboi, Rusia a intervenit in ajutorul meu.
Razboiul s-a terminat dupa cateva lupte iar Bulgaria mi-a dat 3 teritorii in schimbul pacii. Am acceptat si am primit 100 prestigiuGrin
aici e o poza:
Show Content
Ai predat Ismailul Rusiei? Ca vad ca apartine de rusi acum. Warhell, imi trimiti te rog acel patch de endless.