World of Gothic - Forum

Full Version: Victoria: An Empire Under The Sun
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Vezi ca ti-am trimis un mesaj
L-am testat, ne-am si jucat putin...tot ce pot spune este: UN SUCCES TOTAL!!!!!!!!!!
Merge fara lag, putem salva si rejuca, avem chat..superb. Eu am jucat cu Slovenia, iar Vlad cu Ungaria..am declarat razboi Croatiei, si asta e situatia:

[attachment=587]

Maine continuam...Grin
Daca vrea cineva sa ni se alature, e bine venit. (in aceasta campanie)

Sambata o s-o luam de la 0 toti..prin toti ma refer la Zamolxis, Vlad, Hegan, Roby si eu. Am pretentia sa fie toata lumea.

Dupa cum am mai spus, va rog sa postati un interval de ore in care sunteti disponibili sambata.
Am declarat razboi Cehiei, care a cazut rapid in fata trupelor romano-germane.
Cehia a fost injumatatita, avand in vedere tratatul de la Regensburg. Acum, Cehia plateste indemnizatii Romaniei si Germaniei.
Urmatoarea tinta este Austria, desi pare cam greu de cucerit avand in vedere fortificatile si pozitia geografica favorabila..totusi, acum ca am cucerit Cehia, ii pot ataca din toate partile alaturi de Germania.

[attachment=588]

In Est, Polonia a cucerit tot Belarusul, insa..in loc sa ii anexeze a ales sa primeasca UN SFERT din Belarus..Polonia devine o problema pentru alianta mea, iar acest pericol trebuie anihilat.
--------------------

Ne vom aduna maine la ora 2 (14:00) si vom juca, la 13:40 am sa deschid camera, voi doar intrati.Smile
Imi pare rau sa va dezamagesc...sper doar ca maine sa reusesc sa intru deoarece pe la 2-3 sau sper eu ma tarziu vin niste prieteni pe la noi. Sper sa pot intra...va anunt eu daca intru sau nu!
Am o problema...incerc sa montez imaginea de la Victoria An Empire under the sun si nu merge...l-am dezarhivat...am incercat toate pe acolo dar nu mi-a reusit imi mai poti reexplica cum il instalezHaha.
Arata o poza cu folderul.


-----------

Am declarat razboi Poloniei, si se pare ca Germania nu mi-a intors spatele. Smile
Eu am atacat in N, iar Germania in V....faza e ca am intalnit o defensiva remarcabila..asta mi-a adus aminte de Bastogne. xD
Prima linie a fost ori fortificata, ori plina de copaci si munti..am trecut cu greu, noroc cu Germania care m-a ajutat. Nu a durat mult si Belarus mi-a facut o oferta de alianta, se pare ca si-au cautat revansa Haha..am acceptat evident si au trecut la ofensiva. Eu in sudul Poloniei, Germania in V, iar Belarus in E. Totul a mers perfect, Belarus si-a recapatat orasele pierdute in razboiul trecut.
Am facut o poza in timpul bataliilor.
[attachment=591]

Batalia de la Cyeszin a fost decisiva.

Apoi, o poza la final..dupa tratatul de la Munchen..

[attachment=592]

Acum, pacea cu Serbia s-a terminat, iar eu dispun de corpul 55, format din 18 divizii..pot spune ca acest corp a fost decisiv in lupta de la Varsovia si altele. Probabil am sa trimit doar corpul asta in Serbia..problema e ca sunt aliati cu Bosnia..ceea ce rezult un razboi lung deoarece n-am aliati in sud.
-------------------

Nu uitati! La 14:00 avem joc online!
Intrati pe Gameranger, deja am facut camera, dar doar la 14:00 o sa dam drumul la joc.
Descrierea jocului e: Worldofgothic.ro
E singura camera cu Victoria, oricum.
Uite aici folderul...stiu ca l-am instalat cumva da nu mai stiu cumHaha. Ca sa pot baga modern days...caci acu mi-am dat seama de ce nu mergea...nu bagasem hotfixSmile.
Si Daemon T**ls nu vede nimic?
Incearca sa dai pe All files si incearca tot.
ok...il vede pe vic.cue...doar ca am dat sa o monteze si nu mi-o monteaza...stai ca am demontat fisierele si acu reincerc!
Al treilea razboi balcanic!

Liga balcanica formata din Serbia, Muntenegru, Bosnia, Slovenia si Croatia s-au decis sa imi declare razboi. Apreciez faptul ca pentru prima data cineva se incumeta sa imi declare razboi, dar razboiul e razboi.
Furios, am trimis cele mai bune 3 corpuri care Romania le are. Coprul 95, Corpul 55 si corpul 15. Cele 3 corpuri au distrus cele 3 orase bine fortificate ale Serbiei, Belgrad, Novi Pazar si Nis. Nici n-am mai stat pe ganduri si i-am anexat, fara indemnizatii si satelit..apoi am atacat Bosnia, care a capitulat la fel de repede in fata celor 3 corpuri, ajuta de cate o divizie care ramanea in urma in caz de partizani. Pe ei nu i-am anexat, i-am pus sa-mi plateasca indemnziatii. Tot ce a ramas din ei a fost capitala, Sarajevo, nici fortificatile n-au mai ramas.
Apoi, am adus inca un mare corp, corpul 272 format din 21 de divizii. Cele 4 corpuri au nimicit Croatia, ajuta-te de cate o divizie sau 2 care ramaneau in spate in caz de partizani. Croatia a cazut cel mai repede, 2 saptamani. Tot ce a ramas din ei a fost Sisak-ul, acum sunt obligati sa-mi plateasca indemnizatii.
A urmat Muntenegru, care a capitulat in fata a doua divizii. Pe ei i-am anexat.
Si ultima, Slovenia..acolo am trimis cele 3 corpuri singure..au capitulat la fel ca si Croatia, repede. Tot ce a ramas din ei a fost Ljubiana, sunt obligati sa-mi plateasca indemnizatii.

5 state distruse de 3 corpuri!

Acum ma aflu intr-un razboi civil. Care are mai mult loc in N, in teritoriul cucerit de la polonezi.

Acum va las o poza cu cel mai puternic corp al Romaniei si cu Imperiul Fascist Romanesc dupa al 3-lea razboi balcanic.

[Image: 1i2ako.jpg]