World of Gothic - Forum

Full Version: Victoria: An Empire Under The Sun
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
@Hegan: O sa fac un tutorial maine...

-----------------------------------

Rusia a capitulat!

Dupa ce Moskova si Sank Petersburg au fost cucerite, Rusia a aruncat armele si mi-a facut o oferta de pace incredibila! Primesc mai mult din jumate din Rusia..o sa vedeti despre ce e vorba la final.

Franta a capitulat!!

Franta a capitulat si ea dupa ce a fost atacata din toate partile. Parisul a cazut foarte repede..iar eu i-am facut stat satelit, si am mai primit doua provincii..restul..Italia, Germania, Spania au primit teritoriul castigat.
Tot ce a ramas din Franta e Paris si Ajaccio.

Canada a capitulat!

Din pacate, canadienii s-au demonstrat a fi cel mai slab aliat..au capitulat si au devenit statul satelit al USA..Canada a ramas in 3 provincii..

Danemarca a capitulat!

Invazia Germaniei a fost scurta..Germania a primit tot inafara de capitala Danemarciei..

Irlanda a intrat in razboi!

Irlanda a intrat in razboi inaintea capitularii Frantei...insa si Irlanda va capitula curand..Anglia n-are ce face din ei.

USA a facut pace cu tarile din Europa si a iesit din razboi ca stat castigator..

Deci..Natiunile Unite sunt formate in acest moment doar din Irlanda..in timp ce Axa Fascista este formata din: Romania, Germania, Italia, Spania, Anglia, Libya, Franta, Belarus.

Insa am decis ca acest razboi sa nu se termine aici si sa EXTERMINAM orice stat non-fascist din Europa si Africa (momentan)..urmand si Asia.

Aici aveti o poza cu Axa fascista in August 2036: [attachment=612]

Trebuie sa ii anexez pe ucrainieini..neaparat.
Foarte faina campania ta...dar daca celelalte state fasciste ar trece la alt mod de guvernare si s-ar intoarce impotriva ta...iar Rusia si Franta ar scapa de sub jugul tau?
Incerci sa faci exact ce eu nu vreau sa fac.Haha
(03-01-2012, 08:31 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Foarte faina campania ta...dar daca celelalte state fasciste ar trece la alt mod de guvernare si s-ar intoarce impotriva ta...iar Rusia si Franta ar scapa de sub jugul tau?

Franta nu pot spune ca e sub jugul meu..Franta este formata din 2 provincii..restul s-a dus la Germania, Spania si Italia..iar Rusia..nu este satelitul meu.
Iar daca celelalte state fasciste si-ar schimba modul de guvernare sau partidul..sau reformele..asta inseamna doar un razboi pana la moarte..desi e aproape imposibil..vezi tu, eu m-am asigurat ca fiecare tara sa primeasca teritoriu dupa urma acestui razboi..mai putin Belarus care a luptat doar pentru a exista, nu pentru a cuceri..sa se multumeasca cu ce au..mai mult nu primesc, dar oricum..fiecare stat din Axa fascista are 200 relatii cu mine..deci e imposibil.
Eu am sa imi continui campania mea contra statelor non-fasciste..insa in lista asta mai intra si Belarus..dupa ce am pierdut trupe puternice pe frontul ala pentru a ii apara....si abea au cucerit Lituania si au pierdut fara drept de apel contra Poloniei in al doilea razboi..nici nu ma gandesc sa continui alianta cu ei..s-au demonstrat inutili si stau in calea extinderii imperiului meu.
Acum imi dau seama ca in calea crestinizrii Europei exista un ciot. Unu' mare. Si anume:Turcia.
Turcia? Mare? Haha I-am facut statelit in mai putin de o luna. Haha

------------------------------------

Irlanda capituleaza insfarsit in fata trupelor britanice si libiene. Irlanda este injumatatita intre cele 2 state..iar Lybia paraseste alianta fascista..data viitoare cand ne intalnim vom fi rivali.

Germania a declarat razboi Belgiei, Olandei si Luxemburgului..Belgia a fost anexata, la fel ca Luxemburg, iar Olanda a mai ramas cu capitala.
Iar eu intre timp am anexat Ucraina..

Trebuie sa recunosc ca am ramas surprins cand am vazut ca restul tarilor din Europa non-fasciste s-au aliat..probabil s-au asteptat la o invazie..
Alianta se numeste "Alianta Democratica" si este formata din: Portugalia, Elvetia, Norvegia, Finlanda, Suedia, Letonia, Estonia...

Insa nu am de gand sa ii atac acum...momentam am de gand sa distrug Belarus.

Va las o poza cu Europa in 2037..deja al doilea an de razboi..

[attachment=613]
Nu uita de acel tutorial.
Ce tutorialul vietii?:|
Dai la Politics in dreapta.
Dai la Social reforms si le schimbii in asa fel sa ai mai multe voturi la un partid.
Dupa o sa vezi acolo jos in dreapta cat la % domina partidul x in Romania si dai hold elections..cel care are cea mai mare dominanta devine partidul Romaniei. Dar vezi, dupa ce dai hold elections astepti sa se termine campania de votari.
Eu am dat cum ai zis tu dar liberalismul tot creste.
Tu ce partid vrei sa ajunga la putere? :|