World of Gothic - Forum

Full Version: Victoria: An Empire Under The Sun
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Belgia si Luxemburg
Pai cum asa? Tarile astea au fost aliate in primul razboi mondial. Haha Sau tu ai fost de partea puterilor centrale? sau nu a avut loc razboiul?Haha
Nu.Haha. Vorbesc serios, nu a avut loc nici un razboi.Haha
In ce an ai inceput campania?
Alianta cu Austria a luat sfarsit, oricum nu imi mai erau de folos.
Am anexat Sofia, iar imperiul meu arata asa:[attachment=571]

Moldova, Ungaria, Slovacia si Bulgaria au cazut pe rand in fata Romaniei Fasciste.
intra pe mess te rog sa imi dai endless patch-ul si modern days.
Serbia a fost nimicita in 24 de zile! Asta se intampla extrem de rar, i-am prins demobilizati si am atacat toate zonele nefortificate. A fost un mare succes! Le-am declarat razboi chiar la trecerea anilor. Haha
In 24 ianuarie mi-au oferit un tratat de pace care mi s-a parut foarte convenabil. Am primit 24 puncte prestigiu, zonele cucerite + o zona fortificata. Problema este acum ca Serbia este 100% fortificata.
[attachment=572]

Campania asta este pe departe cea mai reusita campanie a mea.
Belarus a declarat razboi Lituaniei si i-a anexat cu greu..in ciuda faptului ca era doar capitala de cucerit...Imediat dupa, am declarat razboi la Kosovo si i-am anexat in 4 zile, apoi la Macedonia, pe care i-am anexat in 2 luni.
[attachment=573]
Razbunare, dulce razbunare. Imediat dupa ce alianta Ucraino-Ruseasca a luat sfarsit am declarat razboi Ucrainei, dar se pare ca aliatul meu a preferat sa nu se bage, asa ca treaba a devenit mult mai grea decat ma asteptasem. Am inceput cu dreptul, am castigat in Ismail, dar apoi am pierdut la Odessa (epic fail) , apoi au inceput contra-atacul..au cucerit Chisinaul si Ismailul, dar nu au trecut de zona fortificata (lvl 3) Botosani-Iasi.
Am avut un noroc imens, mobilizarile era complete si primeam 48 de trupe, care se pare ca au fost decisive.
Am trimis trupele in linia Cernocy-Chust-Uzgorod. Cea mai greu de cucerit a fost Cernocy care se afla intr-o pozitie geografica fenomenala (munte si copaci). Am cucerit linia, dar si Chisinau si Beltsy. Apoi am atacat Lviv si orasul la S de est (nu ii stiu numeleHaha). Dupa ce le-am cucerit am trimis cateva trupe la Brody, am avut noroc aici, nu era nici o trupa acolo, dar cand aveam cucerit 89% au venit vreo 16 trupe, si-au trimis acolo aproape toata armata, la fel am facut si eu. Dupa lupte masive, am castigat. Am atacat Stanislov si a cazut repede, neavand nici o trupa acolo.
Cuceririle mele au luat sfarsit. Trupele mele au cazut la Ternopol, disperat am facut o oferta de pace, surprinzator Ucraina a acceptat sa imi cedeze toate orasele cucerite.

Imperiul fascist arata asa:

[attachment=574]

Ucraina, a fost pe departe cel mai puternic adversar al meu de pana acum. Chiar si polonezii au fost mai usor de cucerit (chiar daca acolo m-a ajutat Belarus).

Daca va uitati la poza de la postul 287 o sa vedeti orasele de care vorbesc. Smile
Am declarat razboi Greciei, in ciuda faptului ca aveam relatii +100 cu ei..i-am cucerit rapid. Am castigat fiecare batalie, dar obiectivul meu n-a fost cucerirea Greciei, ci cucerirea liniei din sudul Romaniei si Albania. 2 obiective care le-am atins.
Alianta cu Belarus a luat sfarsit si nici nu intentionez sa mai fac alianta cu ei. S-au dovedit a fi niste aliati jalnici care abea au cucerit Lituania.
[attachment=575]

Am o intrebare pentru voi. Ce stat vreti sa atac acum?
-Polonia
-Muntenegru
-Turcia
-Georgia
-Croatia
-Cehia
-Austria