World of Gothic - Forum

Full Version: Victoria: An Empire Under The Sun
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Am facut un video cu performantele mele ca dictator al Romaniei de cand am inceput jocul.



Dupa ce o sa mai avansez, o sa fac si partea a 2-a.
Tare... Tre sa instalez si eu patchu asta
Am atacat Austria..Germania a inceput prost...a pierdut Munchen'ul..dar in cele din urma i-am anexat..Corpul 95 a fost decisiv din nou.
In est Belarus a declarat razboi Poloniei..deja asta a fost al 4-lea razboi Biolo-Polonez (1-Belarus, 2-Polonia, 3-Belarus) si acum au castigat tot Belarus, care a primit orasele de langa Varsovia.
Eu nu m-am implicat deoarece nu mai suntem aliati, dar o sa ma aliez din nou cu ei pentru a distruge Ucraina!

Ucraina e mai usor de cucerit acum ca nu mai sunt fortificati si ca duc lipsa de paduri si munti..plus ca Belarus e la granita cu Kiev-ul.

[attachment=596]
Frumos imperiu Warhell. Si eu am acum patchul de modern days si e super. Am anexat moldova. Nu stiu acuma cum s-ai fac sa nu ma mai atace. Ca trimit numai 600 contra 20 000 ai mei. Deci o prostie de armata mai au. Poate maine voi pune ceva poze.
Multumesc. Ma bucur ca iti place modul.

Nu inteleg, cine te ataca? Se revolta moldovenii? Si eu am patit la fel dupa ce i-am anexat..chiar si acum se revolta multi acolo.
Da, se revolta cu 600 soldatiHaha.
In cazul asta lasa trupe acolo..cate una in fiecare oras..eu asa fac, doar la granite pun vreo 2-3, iar cele mai bune trupe le las deobicei langa urmatoarea tinta sau in Bucuresti.
Oare daca fac soldati multi, o sa devina partidul fascist?

33% din populatie sunt fascisti

53% sunt liberali.

As vrea sa ramana liberali.
Nu cred..depinde de reforme..daca maresti armata o sa ai ce plati la army management..eu am 5000 de platit pe zi..il cobor cand nu sunt in razboi si nu-mi stric economia.
Am incercat sa atac Serbia dar nu stiu de unde tot imi scad trupele de la 10000 si de unde au ei atatea rezerve.