World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
E de la tine , ca eu nu am probleme.
Eu v-am zis ca Santa Klaus vine mai repede anul acesta Grin

Un cetatean se prezinta la Palatul Cotroceni si cere sa-l vada pe presedintele Ponta. Secretarul il informeaza politicos ca nu Ponta este presedintele Romaniei ci Klaus Iohannis. Omul pleaca usor nedumerit si se intoarce dupa o jumatate de ora punand aceeasi placa:
- Nu va suprati, dar as dori sa vorbesc cu domnul presedinte Ponta.
- Stimate domn, v-am mai spus ca nu domnul Ponta este presedinte ci domnul Klaus Iohannis.
Pleaca cetateanul si se intoarce dupa o alta jumatate de ora:
- Nu va suparati, dar as dori sa vorbesc cu presedintele Romaniei, domnul Victor Ponta.
- Mai omule mai, nu ti-am spus ca nu Ponta e presedintele? De ce tot insisti atata?
- Pentru ca nu ma mai satur sa aud asta!

Victor Ponta ii spune sotiei la ora 21:00:
-Draga mea asta seara vei dormi cu presedintele!!!
La care aceasta pe la 22:00:
-Si cum facem ma duci tu la Iohannis sau vine el la mine? Haha
(11-17-2014, 05:57 PM)Robi Wrote: [ -> ]E de la tine , ca eu nu am probleme.
Ai incercat si cealalta tema sa vezi?
Nu chiar, eu folosesc pe asta facuta de Kristi si totu merge bine tot timpul.
Pe mystery merge dar pe New Theme nu merge.
Ce sunt cu atatea teme cand doar 2 sunt folosite?
"E bine.de stiut! Nimic nu e intamplator!

Lector univ. dr. Orlando Balaş, profesor de limba germană la Universitatea din Oradea a tradus numele întreg al lui Klaus Iohannis, preşedinte al României.

“Numele lui Klaus Werner Iohannis:

– provine din greacă de la Johannes (Ιωάννης) şi care în original (în ebraică) înseamnă “Yahweh (God) is gracious” (Dumnezeu este plin de har)

– Klaus este o prescurtare a numelui Νικολαος (Nikolaos) şi înseamnă “victoria poporului” – provine din greacă νικη (nike) “VICTORIE” si λαος (laos) “popor/oameni”.

– Werner – este un nume nemţesc care se traduce prin : “războinic-protector”.
Ca sintagmă, numele s-ar traduce astfel: Victoria poporului apărată prin harul lui Dumnezeu” a postat Orlando Balaş pe pagina sa de facebook."
Ce putere are presedintele Romaniei ? c
Ce pot sa zic... a iesit Iohannis, nici Ponta nu mi-ar fi placut da' macar sa fie Klaus un bun presedinte nu ca cel ce l-am avut in ultimii 10 ani, nu ca ceilalti dinaintea lui au fost mai buniHaha.
(11-20-2014, 04:11 PM)soul of darkness Wrote: [ -> ]Ce putere are presedintele Romaniei ? c

http://www.presidency.ro/?_RID=htm&id=6
Adica nimic.