World of Gothic - Forum

Full Version: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
te inseli nui acolo ilidan vorbeste cu un militia de la mina lui fajeth iti da indicatii si daca te uiti atent vezi un turn micut aproape de camp mai sus acolo e pack-snaper sii iei ghearele da` oricum inelul lui lutero nu-i chiar asa de bun Wink
o sa caut Smile
Am si eu o intrebare,la ce nivel imi recomandati sa plec in Irdorath?
Am asa:

CARACTER:
Vanator de Dragoni
Nivel: 25
Magie Cerc: 0
Puncte de invatare: 11

ATRIBUTII:
Forta: 105
Dexteritate: 52
Mana: 37
Viata: 453

PROTECTIE:
Arme: 160
Proiectile: 155
Focul Dragonului: 100
Magie: 50

APTITUDINI:
Usor: Incepator 18%
Greu: Luptator 48%
Arc: Incepator 24%
Arbaleta: Luptator 36%
Furiseaza: Invatat
Descuie: Invatat
Alchimie: Invatat
Ia Trofee: Invatat

Amuleta Puterii: +10 Forta
Inelul Iluminarii: +10Mana
+30 Viata
Centura de Piele: Protectie impotriva armelor +5
Protectie impotriva proiectilelor +5
Armura Grea a Luptatorilor de Dragoni
Sabie Grea din Minereu
Arbaleta de razboi
Si mai am Distrugatorul de Dragoni (arma grea)

Am mai terminat odata Gothic 2 NotR ca Paladin la nivelul 29.
iti sugerez sa inveti 60% la two handed pentru a face combouri mai bune si sa te echipezi cu claw of beliar si mai fa cateva levele macar 3 pentru puncte de invatare ca-ti trebe si inca ceva cauta 3 fire rain ca sal omori foarte usor pe undead dragon Wink(un fire rain este in Irdorath , altul la zuris si al treilea cautal )
sau invata Elixir of life si cauta king sorrel, si healing root , si bea cat mai multe sa iti creasca viata pana la 1000 ca la 438 te omoara imediat daca nu sti one handed la maxim si two handed.
In cheat mode exista niste NPC special facuti pentru a iti arata aproximativ ce caracter sa ai la un anumit level. Obiecte si stats-uri.
insert:
PC_L10
PC_L20
PC_L40
PC_L60
alex mai sti comenzi pentru npc cum ai zis mai sus ?
eu am avut viata maxima apropae 800 si aveam level 41
Cu 1 Demon poti invinge orice dragon,2 la Undead Dragon.(eu am 5 demoni,2 ploi de foc)
nu stiu exact asta cu invinsul, am incercat la undead dragon cu un demon si mi la omorat
cel mai bine de omorat si fara sati iei damage de la dragon este sa ataci cu skeletoni, bineinteles daca esti magician e cam greu la paladin sau la dragon hunter.
Oricum maniacx incearca sa faci un level mai mare fie: omoranad mobi, facand questuri, fie omoara toata hoarda de orci din Valey of Mynes.