World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii zilnice #4
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Chiar nu-mi spune-ti nici unu despre ce boala este vorba? :|
Crezi ca stim careva ce boala e? Daca intradevar eram prieteni cum a spus el, stiam deja.
(11-03-2011, 06:21 PM)Altair Wrote: [ -> ]Chiar nu-mi spune-ti nici unu despre ce boala este vorba? :|

Cancer, cancer de colon.
Tin sa-ti spun ca am vazut boli care ti se par imposibil de tratat si oamenii aia s-au tratat si fac parasutism .Deci continua sa crezi in Dumnezeu si sa spui asta mereu:Nu eu sunt seful si eu zic ca nu mor.Daca esti optimist creierul si restul organismului vor face ca tine.

Esti propriul tau Dumnezeu...mai lasa-ma cu zeii.
Scuze ,am uitat ca nu crezi.

(11-03-2011, 07:09 PM)Hegan Wrote: [ -> ]Scuze ,am uitat ca nu crezi.

Nu-ti cere scuze. E problema mea ca nu cred in D-zeu. Poate gresesc. E bine sa crezi...
(11-03-2011, 06:48 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Cancer, cancer de colon.

Eu tot nu te cred. Sunt convins ca e o strategie de-a ta. Ar trebui sa incetezi cu melodrama. Si daca ar fi adevarat, ar trebui sa mergi mai departe, nu-ti sta bine in postura asta dramatica. Visul oricarui actor e sa moara pe scena, nu uitat intr-o camera de spital. Fruntea sus! Ce daca nu mai ai privilegii. Ti-a ramas poza cu tiranul. Chiar asa, n-ai vrea s-o schimbi, daca ai timp? Pune ceva vesel, tineresc. Cum sa nu te imbolnavesti daca ai numai ganduri bolnave?Smile
(11-03-2011, 08:42 PM)old nick Wrote: [ -> ]
(11-03-2011, 06:48 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Cancer, cancer de colon.

Eu tot nu te cred. Sunt convins ca e o strategie de-a ta. Ar trebui sa incetezi cu melodrama. Si daca ar fi adevarat, ar trebui sa mergi mai departe, nu-ti sta bine in postura asta dramatica. Visul oricarui actor e sa moara pe scena, nu uitat intr-o camera de spital. Fruntea sus! Ce daca nu mai ai privilegii. Ti-a ramas poza cu tiranul. Chiar asa, n-ai vrea s-o schimbi, daca ai timp? Pune ceva vesel, tineresc. Cum sa nu te imbolnavesti daca ai numai ganduri bolnave?Smile
Eu nici nu am vrut sa va zic asta, dar ati inceput voi.."de ce ma retrag?" , v-am zis ca o boala, nu care, dupa care ati inceput iara "ce boala?".
Nu e treaba mea daca ma crezi sau nu, gandeste-te ca eu nu am nici un alt motiv sa ma "retrag" (pun ghilimele ca uneori nu ma pot abtine sa nu postez sau sa nu intru pe forum).

Apropo, daca tu ai suferii de aceeasi boala, si cineva vine si iti spune "Nu te cred!" cum te-am simtii? Eu cel putin m-am simtit penibil, atata timp pe un forum si nu am reusit sa cuceresc increderea cuiva, asta e.

Am sa merg mai departe, chiar daca seara cand ma pun in pat ma gandesc "Cum va fii moartea?" "Imi va simtii cineva dorul?" "Sa imi scurtez zilele?" "Sa mai lupt, sa nu mai lupt?" "Chiar exista Dumnezeu sau exista doar reincarnare?".. si mai sunt si alte ganduri negre...dar cand ma trezesc dimineata , ma trezesc dornic de viata, ca si cand nu as avea nimic, pentru ca inafara de familia mea si de voi nimeni nu stie de ce sufar eu, nici cei mai buni prieteni, nu mi-am facut inca curaj sa spun asa ceva fata in fata.

Daca vrei sa continuam discutia old nick iti sugerez PM-ul.
urata boala...pacat...foarte mare pacat...cum a spus si hegan...fii optimist,inlocuieste-ti gandurile rasiste si toate gandurile negre cu ganduri tineresti,optimiste sincer sa stii ca multi oameni care au pastrat acest echilibru mental si care au stiut sa se incarce cu tot ce e pozitiv...au supravietuit...si abia astept sa ne inalnim la iarna...numai daca vrei sa vii in hunedoaraWink...incearca sa pastrezi legatura cu forumul asta...a si cum a zis old nick lasa-l pe hitler...ca e un omo mort gandeste-te si uh la oameni viiSmile...ia exemple de viata pe oamenii vii...ca mortii ce exemple iti pot fii???Smile

OLD NICK NU MAI FII RUTACIOS...PASTREAZA-TI PARERILE PENTRU TINE!!!