World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii zilnice #4
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
eu credeam ca e pe langa Harghita, prahova...oricum e aproape...Prin Prahova este ceva de vazut...ca poate o sa ajung si eu pe acolo!Smile
mersi!
(01-04-2012, 07:09 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Old nick, iti place imaginea?

http://www.okazii.ro/catalog/60664234/re...-1989.html

O prefer pe-asta: http://www.rahan.org/archive/nouvellecollec.html
Le am pe toate rahanurile! Le-am citit pe toate cu sufletul la gura...speram sa se termine cu Rahan care se aseaza la casa lui...dar se termina tare tulbure, adica iubita fugita iar el in continua cautare!
caut de o saptamana benzi desenate pe romana...gen pif, tintin dar nu gasesc niciunde...a innebunit lumea asta? stai ca postez un articol!
http://www.jurnalul.ro/special/cine-l-a-...143447.htm
citeste asta...un om demn de onoare pe care il apreciez datorita faptului ca a fost printre cei care au asigurat o copilarie frumoasa datorata benzilor desenate. Nu cum gasim acum toate porcariile de desene animate la televizor, sau tot felul de reviste total aiurea. Sincer decat sa citesc Level-ul mai bine citesc un Rahan, un Busola nu arata Nordul sau un Galbar!
(01-04-2012, 07:54 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Le am pe toate rahanurile! Le-am citit pe toate cu sufletul la gura...
Ultimele serii nu mi-au placut la fel de mult. Erau desenate mai bine cele vechi. Ti-am facut un desen cu Rahan vazut putin diferit. Haha
Nu se vede prea clar pentru ca am fotografiat hartia desenata.
Show Content
Oau...tu l-ai facut? Nu esti talentat ci esti mai presus decat talentat...adica ai imagiatie...eu as fi incercat sa-l fac la fel cum era el!...seamana un pic cu desenele din pif acest desen!
(01-04-2012, 08:11 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]seamana un pic cu desenele din pif acest desen!

Exact Haha. Imi placeau foarte mult mutrele comice desenate de Yannick si Recreo. Nu-mi permit sa incerc sa-l desenez pe Rahan ca Andre Cheret. Nimeni nu-l deseneaza ca el. E ca Bohemian Rapsody. Poate s-o cante oricine, dar nimeni ca Freddie Mercury.Smile
Stii imi doresc de la o vreme sa-mi fac propria banda desenata...asa o povestioara...ma pot folosi de New Rpg in principiu...soune-mi si mie cum faci acel personaj sa fie atat de viu ... pacat ca nu suntem fata in fata...sa imi fi aratat putin de-ale meseriei...sper sa ne intalnim odata...poate intr-un concediu vei ajunge la Hunedoara!
(01-04-2012, 08:21 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Stii imi doresc de la o vreme sa-mi fac propria banda desenata...asa o povestioara...ma pot folosi de New Rpg in principiu...soune-mi si mie cum faci acel personaj sa fie atat de viu ... pacat ca nu suntem fata in fata...sa imi fi aratat putin de-ale meseriei...sper sa ne intalnim odata...poate intr-un concediu vei ajunge la Hunedoara!

Aveam 13 ani cand am inceput sa desenez. Si aveam o matusa care lucra la tipografie. Nu ma intreba cata hartie am stricat pana am invatat cat de cat sa mazgalesc cate ceva. Desenam cu stiloul pe hartie cretata adica un fel de hartie lucioasa. Am facut o gramada de benzi desenate cu povesti inventate de mine, dar nu am pastrat niciuna pentru ca niciodata n-am fost multumit de calitatea desenelor mele. Dupa aceea am crescut si n-am mai desenat decat ocazional, sa distrez copiii Haha.