World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii zilnice #4
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(12-08-2011, 04:56 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]pai era un banc in engleza(il voi spune in romanaHaha ):Cica un om il intreaba pe un filozof:
-In cat timp puteti invata limba chineza?
-In cativa ani!
Dupa aceea este intrebat cel mai bun in ale lingvisticii:
-In cat timp puteti invata chineza?
-In cateva luni bune!
La urma este intrebat un student:
-In cat timp poti invata chineza?
-Ah ,bag ceva bine ca mi-am amintit , maine am examen la chineza...ma duc sa ma apuc de invatatHaha.
Cam asa e si cu studentii ,oricum germana e cam naspa ca limba ,de ce nu ti-ai ales ceva gen franceza?

Asta e varianta uzata...varianta originala cu un student la litere, unul la filozofie si ultimul la inginerie.

(12-07-2011, 10:47 PM)Faby Wrote: [ -> ]Am 9 examene de dat in sesiune. Dintre care cel mai mult mi-e frica de cele de lingvistica si literatura germana, in primul rand pentru ca trebuie sa le sustin in germana. Ma descurc cu exprimarea, dar inca am niste greseli de baza si nu vreau sa pierd bugetul...

Any tips?

Germana, ce limba frumoasa. :X
mda...numai ca ti se incolaceste limba intre dinti cand o vorbestiHaha
Asta e fix pix pe langa limba ruseasca sau chineza.
bah mie mi-ar placea sa invat rusa mai mult decat sa invat germanaSmile
mi se pare mai usoara decat germana...plus ca sunt multe cuvinte din romana care sunt luate din rusaSmile...cum ar fi tovarasSmile
Iti urez succes. Haha
Deutsch ist wirklich einfacher, als Leute sie beachten. Aber natuerlich gibts Schwierigkeiten und andere Problemen, die einen Anfaenger erschrecken koennen. ^^

*toate probabilitatile sa fie greseli de care nu imi dau seama pe moment, dar mesajul de baza e corect.
Ahh...pai tu te descurci....
Azi sunt de servici la cantina,deci fara scoalaHaha
M-am apucat sa joc dreamfall the longest journey. E tare.