World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii zilnice #4
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(12-26-2011, 05:48 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Sa inteleg ca tu ai inceput cu Soul Reaver 2/Blood Omen 2/ Defiance?

E clar ca nu mai ai cum sa intelegi povestea.

De unde se intelege asta? Am hotarat sa incep seria cu cateva zile in urma cand m-am apucat de Bo1 si cum azi l-am terminat urmeaza Sr2. Am inteles povestea Grin.
Parca spuneai in alte topicuri ca esti fanul seriei "Legacy of Kain".

Vrei link?
deci ma
blood omen1
soul reaver 1
blood Omen 2
soul reaver 2
Defiance
asa e seria lokSmile
in aceasta ordine
(12-26-2011, 05:54 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Parca spuneai in alte topicuri ca esti fanul seriei "Legacy of Kain".

Vrei link?

Da, spuneam ca sunt fan si am terminat inainte doar Bo2 si Defiance dar m-am hotarat ca termin seria cum se cuvine Smile.
(12-26-2011, 05:56 PM)roby14 Wrote: [ -> ]deci ma
blood omen1
soul reaver 1
blood Omen 2
soul reaver 2
Defiance
asa e seria lokSmile
in aceasta ordine

De fapt e asa:

blood omen1
soul reaver 1
soul reaver 2
blood Omen 2
Defiance

Tongue
WOG.RO
.AJUTOR.

Nu-i asa ca va puneti mintea la contributie pt. Terente? Grin Haha

4. Maria este mai mare ca Mihai cu exact o luna. Denisa este mai mare ca Mihai cu exact acelasi numar de zile cu care Maria este mai mare ca Denisa. Atunci denisa sigur nu este nascuta in:
A) ianuarie
B) aprilie
C) iulie
D) septembrie
E) octombrie

Sugestii, ceva? Haha
iulieHaha
(12-26-2011, 07:52 PM)roby14 Wrote: [ -> ]iulieHaha

Motiveaza raspunsul. TongueHaha
plesnealaHaha
e o problema usoara de logica...dar vreau sa las si pe altii sa gandeascaSmile!
(12-26-2011, 07:45 PM)Terente Wrote: [ -> ]
WOG.RO
.AJUTOR.

Nu-i asa ca va puneti mintea la contributie pt. Terente? Grin Haha

4. Maria este mai mare ca Mihai cu exact o luna. Denisa este mai mare ca Mihai cu exact acelasi numar de zile cu care Maria este mai mare ca Denisa. Atunci denisa sigur nu este nascuta in:
A) ianuarie
B) aprilie
C) iulie
D) septembrie
E) octombrie

Sugestii, ceva? Haha

Denisa este cu 15 zile mai mica decat Maria si cu 15 zile mai mare decat Mihai. Stiind ca intre Maria si Mihai e diferenta de fix o luna inseamna ca Denisa e nascuta intr-o luna care are 30 de zile, daca ar fi avut 31 nu mai era egal numarul de zile diferenta intre Denisa si Mihai respectiv intre Denisa si Maria. Asa ca raspunsul meu este a,c,e pentru ca sunt luni a cate 31 de zile.Haha Am facut o socoteala babeasca. Daca ma straduiesc fac o ecuatie dar matematica n-a fost niciodata punctul meu forte.Haha