World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice 10
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(10-14-2013, 02:39 PM)dorelys Wrote: [ -> ]@Terente, la ce facultate esti? Sunt curios. Noteeth

Sunt la inginerie electrica si stiinta calculatoarelor, specializarea tehnologia informatiei.
Ce m-am săturat mă. Tot mai naşpa e viaţa pe zi ce trece. Îmi imaginasem altfel această vârstă când eram mai mic..
Da di ce?Eu de exemplu am reusit performanta s-o dau pe mama afara din casa,involuntar,dar asta este partea a doua.Viata e frumoasa,munca e periculoasa.
Terentel nu e la facultate, facultatea e la terentel.
Nu stiu ce spuneti voi, dar cred ca boboacele au ceva magic Haha
Vineri imi placea una, azi imi place alta saptamana urmatoare nu stiu Haha dar cred ca raman la asta (asa am zis la toate Haha )
Nein, cred ca tu ai ceva. Smile Stai sa te mai maturizezi si o sa iti treaca si cheful de ati placea de cate o fata pe saptamana. Noteeth
PS: Cornel intra la "Melodia ascultata in acest moment" e ceva pentru tine acolo. Grin
Cornele, m-am chinuit cât am putut, dar IQ-ul meu nu poate descifra semnătura aia.
Luminează-mă, te rog.
Quote:Cornel, iar tu?
Nu te-ai plictisit? Nu!
Mi-am pus tot RAM-ul,
Incep cu buzduganul,
Și ii dau blană tot anul.

Analiza de poezie.


Primele doua versuri, cel mai probabil sunt niste intrebari adresate lui Cornel, apoi in urmatoarele versuri Cornel preluand rolul principal in poezie, adica rolul eului liric.. Exista 2 interpretari. Ori se refera chiar la componentele unui pc, ori asociaza RAM-ul cu neuronii sau mna.. o parte a creierului. Haha

Mare poet!
1. ma cam laud cu blogu Haha
2. cred ca o schimb Haha

P.s. Terente parca zici ca esti la filo Haha si Ram=neuroni de preferabil 32gb Haha
De cand faptu ca esti la filo te ajuta cu vocabularu?Haha