World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice 10
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Cred ca o sa dezbati singur din cate se vede, poate cu spambotii. Haha

Show Content
Am ratat eu ceva??
Care e ideea cu povestea?
@Kristi, cum ti se pare primu' an la facultate? Ce materii faci pe acolo?
(10-25-2013, 11:14 PM)cornel Wrote: [ -> ]Defapt foarte liniste.... Stati ca apare "Delicatesele" lui Derilic si incepe dezbaterea albumului Haha
Blablabla
(10-26-2013, 11:33 AM)Terente Wrote: [ -> ]@Kristi, cum ti se pare primu' an la facultate? Ce materii faci pe acolo?

E destul de ok. Pana saptamana asta am avut vinerea libera, dar si-au batut joc de noi si ne-au pus ora de sport vineri de la 13:00... s-a dus week-end-ul nostru de 3 zile Sad Haha
Timpul pare sa treaca mult mai repede aici la facultate, spre deosebire de liceu. Nu stiu cum, dar 3 cursuri (6 ore) se termina mai repede decat cele 6 ore de la liceu...

Materii:

- Analiza matematica -> facem cursurile de analiza cu un profesor foarte de treaba, care ne-o spus ca 50% din nota pentru sem I e alcatuita din prezenta + tema, iar cealalta jumatate e nota de la examen... si nu trebuie sa avem tema rezolvata perfect & complet pentru ca sa luam punctajul maxim, ci doar sa vada ca am incercat sa facem ceva... ne-a zis ca decat sa copiem prostiile altora, mai bine le scriem pe ale noastre, ca tot atatea puncte luam Haha

- Arhitectura sistemelor de calcul -> materia asta o facem cu un profesor cam arogant (parerea mea, deocamdata), care explica destul de putin si care are asteptari mult prea mari de la noi.

- Algoritmi si programare -> Ciudata profesoara... Inca de la primul curs ne-a zis sa nu ne asteptam sa devenim programatori de la cursurile ei (chiar daca asta ar fi scopul acelei materii) ... Haha atunci de ce ne pierdem timpul cu ea?? Deocamdata am facut numai pseudocoduri... mi se pare ca asta nu face altceva decat sa complice prea mult niste lucruri simple... Se pare ca mai tarziu la cursurile astea vom studia Java.

- Logica computationala -> Un profesor care vorbeste atat de rar incat te face sa adormi... si sa nu mai zic de faptul ca in primul curs ne-a vorbit despre nivelul de inteligenta la care a ajuns, despre experienta lui uriasa, despre cate carti a publicat, la cate conferinte a participat, cati oameni mari cunoaste... Haha patetic... poate isi revine pe viitor, desi nu ii dau prea multe sanse.

- Birotica -> Niciun stres...

- Engleza -> Ora de relaxare

- Sport -> Vineri vom avea prima ora.
(10-26-2013, 01:43 PM)Kristi Wrote: [ -> ]Materii:

- Analiza matematica -> facem cursurile de analiza cu un profesor foarte de treaba, care ne-o spus ca 50% din nota pentru sem I e alcatuita din prezenta + tema, iar cealalta jumatate e nota de la examen... si nu trebuie sa avem tema rezolvata perfect & complet pentru ca sa luam punctajul maxim, ci doar sa vada ca am incercat sa facem ceva... ne-a zis ca decat sa copiem prostiile altora, mai bine le scriem pe ale noastre, ca tot atatea puncte luam Haha

- Arhitectura sistemelor de calcul -> materia asta o facem cu un profesor cam arogant (parerea mea, deocamdata), care explica destul de putin si care are asteptari mult prea mari de la noi.

- Algoritmi si programare -> Ciudata profesoara... Inca de la primul curs ne-a zis sa nu ne asteptam sa devenim programatori de la cursurile ei (chiar daca asta ar fi scopul acelei materii) ... Haha atunci de ce ne pierdem timpul cu ea?? Deocamdata am facut numai pseudocoduri... mi se pare ca asta nu face altceva decat sa complice prea mult niste lucruri simple... Se pare ca mai tarziu la cursurile astea vom studia Java.

- Logica computationala -> Un profesor care vorbeste atat de rar incat te face sa adormi... si sa nu mai zic de faptul ca in primul curs ne-a vorbit despre nivelul de inteligenta la care a ajuns, despre experienta lui uriasa, despre cate carti a publicat, la cate conferinte a participat, cati oameni mari cunoaste... Haha patetic... poate isi revine pe viitor, desi nu ii dau prea multe sanse.

- Birotica -> Niciun stres...

- Engleza -> Ora de relaxare

- Sport -> Vineri vom avea prima ora.

Wow. Faceti destul de diferit fata de noi. Adica si eu am facut materiile alea, dar in ani diferiti. La Algoritmi si la ASC(arhitectura) am avut restanta. Au fost materii naspa.

La algoritmi noi ne-am bazat la examen doar pe pseudocod. Si la programarea logica la fel a fost si la noi. extrem de plictisitor. Haha Se pare ca peste tot e cam la fel.
(10-26-2013, 02:00 PM)Terente Wrote: [ -> ]extrem de plictisitor

Cam asa e, numai ca noi, cei de la info, avem doua cursuri (Arhitectura si Algoritmi) pe saptamana impreuna cu cei de la mate-info, si un tip de acolo se comporta (nu se preface, asa e el) destul asemanator cu Sheldon Cooper (The Big Bang Theory) Haha , traieste in lumea lui. Nu numai ca raspunde la orice (99%) intrebare a profilor, dar pe deasupra mai vorbeste si sacadat, ca un robotel... Haha De cateva saptamani incoace e cunoscut sub numele de "Wikipedia". E foarte tare tipu'. Haha
HaPPy HaLLoWeeN !!!

P.s. Kristi halloween-ul e o sarbatoare crestina?? Haha
(10-31-2013, 09:13 PM)cornel Wrote: [ -> ]HaPPy HaLLoWeeN !!!

P.s. Kristi halloween-ul e o sarbatoare crestina?? Haha

Defineste termenul "crestin".
Ma refer la faptul daca este recunoscuta de biserica ca o sarbatoare gen. Sf. Gheorghe.....