World of Gothic - Forum

Full Version: Sugestii pentru forum
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
As sugera sa nu se amestece eventuale proiecte colective cu un asa numit colt al creatiei. Dupa parerea mea coltul creatiei ar trebui sa contina ca si pana acum "creatii individuale" mai mult sau mai putin complexe. Asta deoarece cred ca ar fi destul de neplacut sa apara acolo chestii neterminate sau abandonate de genul rpg-ului. Coltul creatiei ar trebui sa fie o zona care sa indemne cumva userii spre creatie, nu o arhiva unde mucegaiesc "failurile" forumului.
Nu e vina mea ca rpg-ul nu a fost finalizat, nu uita ca nu-l pot face singur...iar povestea mea individuala va fi finalizata maxim pana peste 2 saptamani.

Daca ai o idee mai buna old nick pentru imbunatatirea si refacerea atentiei acordate asupra acelei sectiuni de membri te rog sa ne-o dezvalui si noua.
(03-09-2013, 08:41 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Daca ai o idee mai buna old nick pentru imbunatatirea si refacerea atentiei acordate asupra acelei sectiuni de membri te rog sa ne-o dezvalui si noua.
Dupa cum ai spus si tu, rpg-ul nu se poate finaliza singur si daca userii nu mai acorda importanta acelei sectiuni cred ca ar trebui sa se traga linie si sa se treaca mai departe, asa cum eu am mai spus de cateva ori pana acum. E ilogic sa te incapatanezi sa-i vari cuiva pe gat ceva ce nu-i place si asta e valabil pentru toate sectiunile forumului care contin momentan proiecte colective, inclusiv sectiunea de modding. Deja si concursul de modding imi lasa impresia unei chestii fortate care nu se aseaza deloc asa cum ar trebui, din punctul meu de vedere. Cred ca e timpul ca fiecare sa inteleaga ca ce nu merge, nu merge si gata. Cu siguranta ca un lucru care nu atrage atentia nu este interesant si trebuie cautat altceva.
Cred ca scopul sugestiilor postate de Zamolxis e exact aducerea unui element nou care sa mai improspateze lucrurile.
(03-09-2013, 09:15 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]Cred ca scopul sugestiilor postate de Zamolxis e exact aducerea unui element nou care sa mai improspateze lucrurile.

De acord, sa se improspateze dar nu amestecand niste chestii care depind de cheful unora cu altele care sunt rezultatul pasiunii altora. In coltul creatiei ar trebui sa apara doar creatii finalizate, ca sa reflecte numele sub-forumului: "creatii", nu incercari neterminate care nu incurajeaza pe nimeni, dimpotriva.
Nu cred ca e nici locul si nici momentul sa discutam calitatea sau gradul de completare al ultimului RPG, pentru ca banuiesc ca la asta te referi. Ar fi mai bine daca ne-am axa pe sugestiile efective si vedem apoi ce se intampla cu RPG-ul, daca se continua sau nu.
Calitatea nu ma intereseaza, dar gradul de completare, da Haha. Pe scurt, sugestia mea e ca proiectele neterminate sa nu fie puse in coltul creatiei, atat. Sa fie puse in coltul "proiectelor in desfasurare". Presimt ca va fi cel mai aglomerat si totodata cel mai "prafuit" colt al forumului.Haha
Dupa cum am spus va avea un subforum separat de partea de creatie, tocmai pentru a fi terminat rpg-ul. Voi ceilalti c ziceti?
(03-10-2013, 10:42 AM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Voi ceilalti c ziceti?
Si tacerea e un raspuns, nu-i asa?Haha
Nu, tacerea inseamna de fapt ca nu ii pasa nimanui de nimic...culmea. Dupa terminarea rpg-ului toate proiectele din acea sectiune vor fi individuale...nu de alta dar sunt satul sa lucrez la ceva in care sunt dependent de cei din jur...mai ales la cat de mult se implica toata lumea. Speram sa vad cateva pagini cu sugestii si propunerea la aceasta imbunatatire din partea fiecaruia...mai ales din partea lui Kristi, care este administratorul acestei pagini si a carui parere ar fi extrem de apreciata. Dar ma rog...