World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice 9
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Am înţeles eu bine? Coreea de Nord a încheiat pacea cu cei din sud?
Si de ce nu ar face-o, pe langa faptul ca au forme de guvernare extrem de diferite...pana la urma sunt coreeni, adica e ca si cand te-ai mira daca Romania se uneste cu Republica Moldova.
Păi nu îţi dai seama că războiul e pe cale să înceapă cât de curând?
Cei din nord au declarat lege marţială de curând .... + testele nucleare pe care tot le fac.
Acum asta .... totul decurge nasol rău. Cel puţin din punctul meu de vedere.
Am găsit asta acum:
http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-21709917
(03-08-2013, 05:26 PM)ThePaladinHero Wrote: [ -> ]
(03-08-2013, 12:06 AM)Bogdan Wrote: [ -> ]Achievement personal: am reusit sa scot 8GB+ in C: dupa multiple incercari si programe folosite. In other news, am stricat ceva prin registry si cam orice fisier pe care incerc sa il deschid da eroare location not found. In aceasi categorie: nu am mai formatat laptopul de peste un an si jumate.
Un an si jumatate????
Eu il bulesc in maxim 2-3 luni Haha.

Eu imi reinstalez aproape lunar imaginea partitiei primare. Dureaza 5 minute.Haha
iar incepe razboiul
(03-08-2013, 06:52 PM)BeoWulf Wrote: [ -> ]iar incepe razboiul
Haha
de cand cu Psy, normal ca vor sa se uneasca Coreele(?) :p
(03-08-2013, 08:35 PM)Cyrus35 Wrote: [ -> ]de cand cu Psy, normal ca vor sa se uneasca Coreele(?) :p

Nu, o sa iasa cu razboaie mondiale..(iar)
Asta-r fi o probabilitate. Haha
Eu încă sper că acel copil din fruntea Coreei de Nord încearcă doar să-şi arete 'puterea' ... Un război acum cel puţin mie nu mi-ar conveni.
Şi chiar dacă ar fi să izbucnească războiul, măcar să rămână izolat şi fără putere nucleară, deşi şansele sunt egale cu 0 având în vedere că americanii nu vor să'şi piardă aliatul care cu siguranţă nu are nici o şansă împotriva comuniştilor singur.
Oricum, chinezii îi critică pe nordici, asta-i bine. Nu cred că ăia vor război.
Era mai interesanta discutia despre harddiskuri...