World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice 9
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ok Dorel ms! Smile
Despre ce vrei tutorial,cum se instaleaza,cum se foloseste sau ce?
Daca ai neaparata nevoie de C++,o sa iti fac si in acesta.
(07-29-2013, 11:08 AM)D13g0 Wrote: [ -> ]Aveti vreun tutorial de HTML,C++?Ca vreau sa ma pun si eu sa invat de astea Haha

HTML si C++ sunt doua limbaje de programare care arata diferit si au scopuri diferite (HTML-ul e folosit pentru crearea unui site, iar C++ e folosit pentru crearea de aplicatii). Ce te intereseaza sa inveti mai exact?
Eu vreau sa invat pascal,C sau C++ pt facultate(si as vrea sa invat si HTML pt site-uri).Si vreau sa invat cum se foloseste pascal pt examen la facultate.
Pentru HTML iti recomand http://www.tizag.com/htmlT/ (in semestrul II din anul 2 si 3 o sa inveti Tehnologii Web, mai exact HTML, CSS; asta in cazul in care programa e asemanatoare la toate facultatile de informatica)
Mai bine te-ai uita pe site-ul facultatii (sau poti intreba la secretariat) sa vezi ce materii/limbaje de programare o sa studiezi, asta ca sa nu te pui sa inveti ceva nu nu ti se va cere la facultate (desi nu ar strica). De exemplu eu (si probabil si tu) voi studia si .NET Framework si Java si C# si cine mai stie ce... De asta e mai bine sa stii ce vei studia pentru ca sa te poti pregati putin (in cazul in care vrei sa faci asta).
Diego, daca te intereseaza materiale de genu', ma cauti pe facebook si-ti dau eu cate ceva.. Sunt unele de la profi chiar buni, din care inveti usor.
Pura intamplare sau semn divin? [Image: 61364006.jpg]
Priviti si aici.
De ce sa fie un semn divin? Si totusi, daca ar fi ceva divin, este ceva de rau ca nu e crucea aparuta cum trebuie. Haha Crucea rasturnata.

Dar bineinteles, fiecare crede in ce stie si ce vede el. Pentru mine e ceva mai normal decat explicatia unei simple ploi.
Unii sunt mai religiosi.... si alti sunt jurnalisti fara subiecte....
Daca tot am dat-o pe de astea uitati aici previziuni despre Romania Haha

http://noulierusalim.blogspot.ro/