World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice 9
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Eu ma mir ca nu a zis nimeni nimc de presupusa infestare cu Ciuma Bubonica .....
(08-26-2013, 11:25 PM)cornel Wrote: [ -> ]Eu ma mir ca nu a zis nimeni nimc de presupusa infestare cu Ciuma Bubonica .....

Fiecare cu ce-l doare.
Haha Adevarat dar mi se pare mai interesanta/devastatoare ca bombardamentele....
E chiar tare canalul acela de youtube Bogdan.
Is cateva titluri care mi-au atras atentie si la care tre sa ma uit maine.
(08-27-2013, 12:12 AM)Robi Wrote: [ -> ]E chiar tare canalul acela de youtube Bogdan.
Is cateva titluri care mi-au atras atentie si la care tre sa ma uit maine.
Ma bucur ca iti place. Daca vrei pot sa iti mai dau cateva sugestii de canale asemanatoare.
Sure, in ultima vreme am frecventat youtube destul de mult.
Ok, here goes + bonus, mini-descrieri Smile
- vlogbrothers, sunt doi frati, John si Hank Greene, care discuta diferite aspecte legate de cultura, istorie, economie, societate, stiinta etc. Interesting fact, ei sunt creatorii Vidcon-ului.
- Crash Course!, un side-project al celor doi frati avand ca subiecte de baza istoria (John) si biologia si chimia (Hank). Foarte, foarte tare, cred ca l-am mai postat pe undeva.
- SciShow, canal al lui Hank, teme variate.
- Veritasium, canal al unui canadian care face tot felul de mici experimente, majoritatea foarte interesante.
- AllTime10s, nu neaparat bazat pe stiinta, dar majoritatea listelor sunt interesante si cateodata functioneaza ca o mica introducere intr-un anumit subiect.
- Numbephile, lucruri interesante despre numere. Paradoxuri and stuff.
- Computerphile, cum ii zice si numele.
- TruthLoader, canal de stiri interesante si neobisnuite, fara a da pe afara insa.
- AsapSCIENCE, AWE me, Vi Hart, SmarterEveryDay, The Ri Channel si Periodic Table of Videos nu prea am apucat sa urmaresc in detaliu, dar ar trebui sa fie good stuff.
Arunca un ochi si in sectiunea Despre a acestor canale, majoritatea au si canale secundare.
(08-26-2013, 10:49 PM)Kristi Wrote: [ -> ]Ma mir ca nimeni nu a zis inca nimic despre presupusul genocid din Siria si de posibilul raspunul al Americii, Angliei si Frantei... Ma tot intreb: de ce nu emigreaza cetatenii pasnici din Estul Mijlociu? De ce ar sta acolo cu gandul ca copiii lor pot muri in timp ce sunt in sala de clasa sau in timp ce se plimba pe strada? Daca chiar si-ar dori sa plece de acolo nu cred ca lipsa banilor i-ar putea impiedica.

Ar fi o greşeală teribilă din partea americanilor să intervină şi în războiul ăsta.
Eu unul m-am săturat de ei şi de intervenţile lor de doi bani.
Ruşii cu siguranţă nu vor fi de acord cu invadarea Siriei, şi aici trebuie să fiu de acord cu ei.
Americanii n-au ce căuta în Siria. Atacul ăsta chimic e doar un motiv pentru ei ca să intervină şi să îşi arete puterea inexistentă.
Lista lunga, place, si asa in ultima vreme m-am uitat numa la dbz abriged.:Haha