World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice 9
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Eu rămân la Stejarul meu. Grin
Din cate am inteles, Stejar bei cand vrei sa te-mbeti, ca cica ar fi mai tare. Dar, asa cum ne invata reclamele la Ursus (sau Ciuc, nu mai stiu), berea se bea pentru gust.
Era la Ciuc cu lamaie Haha
Timisoareana 4 evăr..
si mie imi place Timisoreana cu niste mititei vara...mmm
(03-15-2013, 01:19 AM)Bogdan Wrote: [ -> ]Din cate am inteles, Stejar bei cand vrei sa te-mbeti, ca cica ar fi mai tare. Dar, asa cum ne invata reclamele la Ursus (sau Ciuc, nu mai stiu), berea se bea pentru gust.

Păi aşa este. Eu beau rar, dar când beau, păi beau !
Nu se pune, in general berea, in combinatie cu mici si/sau caldura, devine un fel de wildcard, ca sa zic asa. Nu conteaza ce fel de bere e atata timp cat e rece.

Pana acum vreo doi ani Timisoreana era si preferata mea, dar din doua motive azi mi se mare scarboasa:
1. e amara ca dracu si in general lipsita de gust;
2. Staropramen.
http://www.musikcafe.ro/

Singurul loc din Brasov unde gasiti peste 70 de sortimente de bere!

Bogdan, Brasovul te asteapta!

Si deasupra Musikului Cafe e ceva mai stilat. Te ametesti in Musik Cafe si apoi inviti o domnisoara sus in Fusion.
Daca localul e la fel de interesant ca site-ul atunci il trec pe lista de 'to visit.' 70 de sortimente de bere... nu cred ca pot sa enumar mai mult de 20-25 daca stau sa ma gandesc. Must be really something.
(03-15-2013, 01:46 AM)Bogdan Wrote: [ -> ]Daca localul e la fel de interesant ca site-ul atunci il trec pe lista de 'to visit.' 70 de sortimente de bere... nu cred ca pot sa enumar mai mult de 20-25 daca stau sa ma gandesc. Must be really something.

E destul de micut localu', dar muzica e intotdeauna buna si tineretul e intotdeauna prezent pe acolo.