World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice 9
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(03-26-2013, 11:13 PM)Ducipal Wrote: [ -> ]Da ma,i-am zis sa invete romaneste daca are pretentii la Romania si el mi-a raspuns ce mi-a raspuns.

Era un rusofol ... deci fără pretenţii.
Am fost foarte ocupat in ultimele doua saptamani. Din multitudinea de chestii pe care le-am facut ies in evidenta:
1. mi-am luat permisul de conducere;
2. am renuntat la facultate (for now).
The future looks full of options!
Felicitări de permis ... dar ce e cu facultatea? Ce te-a făcut să iei această decizie?
Pe scurt, nu mi-a placut unde eram astfel ca am decis sa nu mai continui, si sa imi indrept atentia catre altceva. Singurul lucru care mi-a placut anul asta la facultate a fost numarul mare de fete, si ele destul de neinteresante in mare parte.
La ce facultate erai?
La limbi straine, rusa-engleza. Apropo, partea cea mai buna din toata treaba asta e ca pana in toamna, cand voi incepe alta facultate, sunt oficial somer, ceea ce inseamna ca primesc in jur de 250 de lei pe luna, pe degeaba. Cat ma bucur ca nu am facut cerere de somaj in vara trecuta dupa ce am terminat liceul!
Ramai tot la varianta cu continuatu' in Brasov? I'll be glad.
Probabil ca o sa iti pot raspunde la intrebarea asta peste vreo 3 luni, pana atunci nu sunt sigur ca o sa merg intr-o directie sau alta. Si mie mi-ar placea sa vin in Brasov si sper ca o sa pot ajunge pe acolo cu banii de somaj Grin
Ok .. am făcut acel schimb de experienţă şi a fost bestial ... a rămas şi să vorbesc cu o fată ... Haha