World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice 9
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(03-20-2013, 02:20 PM)Warhell Wrote: [ -> ]
(03-19-2013, 10:19 PM)roby14 Wrote: [ -> ]Nu-mi pasa de papă, parerea mea...
.. aşa că mi-a captat şi mie puţin atenţia.

Ai vazut o gramada de oameni prostiti de religie care s-au adunat in Vatican ca ultimii plictisiti sa il vada pe ala cum isi face ritualurile sacre...fascinant Haha.
Nu neapărat. Acelor oameni chiar le pasă.
În principal, atenţia mi-a fost atrasă de la fulgerul care a atins catedrala sau ce'o fi aia din Vatican imediat după retragerea Papei. Haha
Iar apoi am continuat să urmăresc cursul evenimentelor...ba chiar am vrut să pariez. Ce bine că n-am făcut-o..pierdeam banii. Haha
(03-20-2013, 02:20 PM)Warhell Wrote: [ -> ]
(03-19-2013, 10:19 PM)roby14 Wrote: [ -> ]Nu-mi pasa de papă, parerea mea...

Corect.
Nici mie nu-mi prea pasă având în vedere că sunt ortodox (şi o dau oarecum spre ateism). Dar totuşi, e un eveniment ce se întâmplă rar .. aşa că mi-a captat şi mie puţin atenţia.

BTW: Am fost ales eu cu încă 4 colegi să facem schimb de experienţă între licee. E pentru prima dată, tare-s curios cum va decurge situaţia.
sincer e foarte misto schikbul asta de experienta...nu stiu dintre scoli din acelasi loc insa stiu cum e in alta tara.
Ai fost în altă ţară?
Tot respectul pentru Sabina Elena ! L-a confruntat pe criminalul ungur cu multă demnitate. Ăsta este spiritul ce lipseşte cu desăvârşire la români ... să sperăm că s-a tras un semnal de alarmă.
Se vede cat de mult ne respecta vecinii nostri care noi ii consideram frati .
Fraţi? Haha
Aici e ceva de genu' .. "That post gave me cancer."
Prietenia româno-ungurească a murit demult. A existat o singură dată. Pe vremea în care Mircea cel Bătrân (parcă) a făcut un pact anti-otoman cu Ungaria.
Şi cred că mai poate intra şi perioada în care cele 2 state au fost în sfera de influenţă germană, deşi atunci a fost o prietenie mai 'forţată'.
Eu unul am reuşit să-mi fac un singur prieten ungur, cu care m-am certat de altfel de curând.
atunci lol, am facut cancer x_x
Şi pentru că cineva se plânge că am folosit termenul 'bozgor' ...mă simt nevoit să apelez la dex..

bozgor, -oaică, bozgori, -oaice, s. m., s. f. (pop.) ungur, maghiar.
Comentariu: Sensul cuvântului se presupune (probabil greșit) că ar fi în maghiară „om fără țară”, „apatrid”. În maghiară se presupune că ar veni din slavă sau din română.
ma warhell ma ,daca aveam si noi un user ungur ca pentru ei bozgor e o jignire, nu prea e frumos sa jignesti