World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice 9
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(04-17-2013, 09:36 PM)roby14 Wrote: [ -> ]Nu m-am prins..

Sunt sigur ca e o contradictie pe acolo. Da' sincer este scrisa intr-un fel in care nu starneste deloc interesul de gasire a acelei contradictii.

Uite una mai interesanta. By Terente and facebook feed.

"The greatest risk in life is to risk nothing.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing and becomes nothing!"

Presupunand ca asta e cel mai mare risc, atunci o sa mi-l asum si ar trebui sa iasa ceva perfect. Corect?

---
(04-17-2013, 09:47 PM)Terente Wrote: [ -> ]
(04-17-2013, 09:36 PM)roby14 Wrote: [ -> ]Nu m-am prins..

Sunt sigur ca e o contradictie pe acolo. Da' sincer este scrisa intr-un fel in care nu starneste deloc interesul de gasire a acelei contradictii.

---

Aha.
(04-17-2013, 09:51 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Aha.

Stai linistit ca o sa fie bine.
Nu.
Shity world...
(04-18-2013, 09:30 PM)Kristi Wrote: [ -> ]Shity world...

Stiu stiu.. dar totusi, ce s-a intamplat de zici asta?
Şi la mine e Shity că m-am îndrăgostit un 'pic pic' mai mult şi am uitat de cine.
(04-18-2013, 09:41 PM)Terente Wrote: [ -> ]Stiu stiu.. dar totusi, ce s-a intamplat de zici asta?

Vorbeam de evenimentul din Boston, de explozia din Texas, de atentatele (aproape zilnice) din Estul Mijlociu (loc unde moartea a 5-6 oameni pe zi datorita atentatelor nu mai impresioneaza/intereseaza pe nimeni; 352 de oameni au murit in Pakistan in numai 2 luni din aceasta cauza)... vorbeam de faptul ca exista zone in lumea asta (printre care si America) in care nu te simti in siguranta nici macar sa iesi pe strada si sa privesti un maraton...
(04-19-2013, 03:14 PM)Kristi Wrote: [ -> ]
(04-18-2013, 09:41 PM)Terente Wrote: [ -> ]Stiu stiu.. dar totusi, ce s-a intamplat de zici asta?

Vorbeam de evenimentul din Boston, de explozia din Texas, de atentatele (aproape zilnice) din Estul Mijlociu (loc unde moartea a 5-6 oameni pe zi datorita atentatelor nu mai impresioneaza/intereseaza pe nimeni; 352 de oameni au murit in Pakistan in numai 2 luni din aceasta cauza)... vorbeam de faptul ca exista zone in lumea asta (printre care si America) in care nu te simti in siguranta nici macar sa iesi pe strada si sa privesti un maraton...

Ah. Corect. Abia aflasem si eu povestea de pe net, neavand la camin tv la care sa aflu. E destul de trist, dar sincer ceva ma opreste sa ma atasez de evenimente de genul. Se intampla. Exista criminali, exista razboaie, exista victime. Intotdeauna au fost razboaie si probabil ca nu vor inceta niciodata, doar poate ca se va diminua numarul lor.
Aşa ceva nu vedeai nici în iad dacă ar fi câştigat nemţii războiu'.