World of Gothic - Forum

Full Version: Traducere Risen - v1.1
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Nu apăreau în infos, aşa că plănuiam să încep să le iau de mâine. Acum le caut prin thread să văd dacă le găsesc şi le introduc.

(12-25-2012, 10:13 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Bine. Rămâne cu diacritice !

Următoarele linii traduse au fost adăugate fişierului principal:

1500-1750 (Kristi)
1750-2000 (Shakes)
2250-2500 (Old nick)
3175-3500 (Old nick)
3750-4000 (Shakes)
10000-10750 (Roby14)
15000-end (Meph144)

Linii în curs de adăugare :

1250-1500 (Zamolxis)
2000-2250 (Bogdan)
3500-3750 (Meph144)
4000-4250 (Kristi)
4250-4500 (Shakes)
4500-4750 (Terente)
4750-5000 (Warhell)

Iar alături de celelalte linii + cele ce au fost adăugate + cele ce urmează a fi adăugate, uite că am ajuns la linia 5000 !!
De aici vom mai avea până la 8000, unde încă aştept nişte linii de la Bogdan.

Haideţi că nu mai avem mult!

Gata. Acum trebuie să fie totul ok.
Ma bucur ca merge treaba si ca va intelegeti.Munca in echipa este esentiala la ce faceti aici Grin succes in continuare baieti Grin
Ai gresti iar numaratoarea, Warhell, dar am gresit si eu.Haha
Tu ai sarit de la 2500 la 3175.
De fapt e tradus si intre liniile alea. Asta e actualizarea corecta a liniilor mele: 1-500, 1000-1250, 2250-3154, 3175-3500, skills si quests. Le-am pus pe toate aici.
Intervalul 3154-3175 e tradus, dar nu stiu cine l-a tradus. Aici am gresit eu, pentru ca nu observasem liniile astea.
Am verificat linia 2700 despre care spuneai ca e cam ciudata. Am comparat-o cu fisierul original si e in regula. De fapt sunt mai multe linii de tipul ala. In schimb, fisierul pe care mi l-ai dat sa-l convertesc din csv in tab nu se poate impacheta pentru ca este corupt. Am facut niste teste si am constatat ca introducerea textului tradus in fisierul multi-language corupe conversia, deoarece o parte din text e "mono"-language iar restul e "multi" si zapaceste programul care face impachetarea. Solutia ar fi sa impachetam doar textul tradus (merge impachetat indiferent cate linii contine, am verificat) sau sa extraga cineva fisierul original in engleza( nu multi, ca al meu) si sa impachetam liniile direct acolo. In ambele cazuri, avem nevoie de fisierul infos original in engleza ca sa vedem daca si care linii lipsesc din fisierele lui Terente si Robi.
Am facut acum o comparatie intre fisierul uploadat de Terente si cel original extras de mine din joc. Au acelasi numar de linii deci nu lipseste nimic. Asa ca acum pot sa confirm ca fisierul lui Terente e complet, deci poate fi folosit cu toata increderea.
Nu am greşit nici o numărătoare. Am zis că următoarele linii au fost introduse, nu cele care sunt deja.
Da, e logic să se distrugă tot. Încearcă să împachetezi doar fişierul pe care ţi l-am dat, fără multi-language.
Spui că ai verificat, ai verificat fişierul pe care ţi l-am dat eu?
(12-26-2012, 12:54 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Nu am greşit nici o numărătoare. Am zis că următoarele linii au fost introduse, nu cele care sunt deja.

Spui că ai verificat, ai verificat fişierul pe care ţi l-am dat eu?

Incearca sa le introduci la rand ca pe urma te incurci in ele. Fisierul pe care mi l-ai dat nu merge impachetat, asta am zis. Si din fisierul lui Terente nu lipseste nimic, comparat cu cel original, extras de mine din joc. Asta apropo de munca in plus de care vorbeai. Lipsea comparat cu fisierul lui Robi. Acum intelegi de ce avem nevoie de fisierul original, nu? Ca sa nu cautam cai verzi pe pereti acolo unde nu exista. Nu lipseste nicio linie, desi tu ziceai in urma cu 2 zile ca lipsesc nu stiu cate. Angry
Păi şi atunci ce fişier spuneai mai sus că merge împachetat? :|
(12-26-2012, 01:03 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Păi şi atunci ce fişier spuneai mai sus că merge împachetat? :|

Am impachetat doar 1-500. csv si a mers.
Am vrut sa impachetez infos.csv trimis de tine si n-a mers.
În cazul ăsta avem o problemă .. am încercat să pun linile 1750-2000 ale lui Shakes în fişierul infos care mi l-ai dat tu, şi degeaba, tot îmi da o linie în minus.
(12-26-2012, 01:56 PM)Warhell Wrote: [ -> ]În cazul ăsta avem o problemă .. am încercat să pun linile 1750-2000 ale lui Shakes în fişierul infos care mi l-ai dat tu, şi degeaba, tot îmi da o linie în minus.

Despre care fisier vorbesti, eu ti-am dat fisierul original multi. Nu pune liniile in ala, pune-le in fisierul de la Terente si dupa aceea verifica daca fisierul are 15195 de linii. Ti-am zis ca am verificat, fisierul lui Terente e complet ca numar de linii.
Doar am testat. ...Şi după ce am pus linile în fişierul lui Terente am ieşit cu câteva linii în minus la final.