World of Gothic - Forum

Full Version: Traducere Risen - v1.1
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(12-27-2012, 05:19 PM)Warhell Wrote: [ -> ]M-am întors, iar proiectul continuă.

Ma bucur sa aud asta. Da-mi iar liniile lui Shakes sa vedem care e situatia. Si sa ne spuna Terente ce probleme sunt cu traducerea.

După cum i-am spus şi lui Warhell, Risen + fraps la mine este egal cu joc ce merge în reluare. Aş putea să reduc din detalii, dar Risen cu detalii mai mici arată ca naiba.
(12-26-2012, 04:22 PM)Warhell Wrote: [ -> ]http://www.fileshare.ro/e29113626

Să mă anuţi dacă reuşeşti ceva.
Şi dacă e să se mai întâmple ceva cu mine, old nick este co-coordonatorul traducerii (nu accept un refuzTongue). Deci, el va decide ce se va întâmpla cu traducerea, deşi nu cred că va mai fi cazul.

@Terente: Mai bine faci pe low. Mai bine cu detalii mici decât cu lag.
(12-27-2012, 05:46 PM)Terente Wrote: [ -> ]După cum i-am spus şi lui Warhell, Risen + fraps la mine este egal cu joc ce merge în reluare. Aş putea să reduc din detalii, dar Risen cu detalii mai mici arată ca naiba.

Vad ca apar liniile, sunt si diacritice...Problema care e? Ca nu-mi dau seama.Grin
Am introdus linile lui Terente. Niciuna în minus.
Merge pentru ca asta e un backup al fisierul strings.pak pe care l-am facut inainte sa predau proiectul. Atunci mergea, dupa cum bine vedeti.

Acum orice modificari i-as aduce fisierului infos.csv -> infos.tab -> strings.pak duce la disparitia liniei de dialog. Motivul momentan e necunoscut.
Trebuie cumva rezolvat. Să nu ne trezim la final că nu putem converti fişierul .. :|
(12-27-2012, 06:04 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Trebuie cumva rezolvat. Să nu ne trezim la final că nu putem converti fişierul .. :|

O sa testez si eu mai tarziu,pentru ca acum imi sosesc niste musafiri.
Warhell, am gasit linia lipsa. Uite fisierul reparat: 1750 2000 Shakes csv
L-am bagat in infos si se incadreaza.***1
Deci nu cred! Care era linia mai exact???
Multe mulţumiri !
Am traduc mai bine de un sfert din itemuri şi alte chestii din focus.csv.