World of Gothic - Forum

Full Version: Traducere Risen - v1.1
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Doar cele care apar asa se traduc:
Show Content
În cazul ăsta totul e ok.
ma bucur ca ce am facut a fost reparat...aveam un nod in gat ieriHaha.
L-am instalat. Old nick, ai buna voinţă de a mă învăţa cum le împachetezi ?
(01-05-2013, 03:16 PM)Warhell Wrote: [ -> ]L-am instalat. Old nick, ai buna voinţă de a mă învăţa cum le împachetezi ?

Ai instalat si modstarterul?
Nu. Acum îl iau.

Defapt, de unde pot să-l iau?
(01-05-2013, 03:24 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Nu. Acum îl iau.

Defapt, de unde pot să-l iau?

E pus de Bogdan chiar in forumul pe care-l moderezi.Haha
Voila.
Dupa ce instalezi modstarter il deschizi pe acesta, selectezi tools/csv to tab, selectezi fisierul csv si dai convert. Daca apare conversion done si un fisier tab langa fisierul csv inseamna ca e bine, daca iti apare eroare si nu apare fisier tab langa fisierul csv inseamna ca sunt erori in text. Asta e tot. Pentru introducerea subtitrarii in joc trebuie sa ai toate fisierele tab intr-un folder numit strings pe care il impachetezi cu optiunea din tools risenpakdir rezultand un fisier strings.p00 pe care-l copiezi in folderul compiled in joc langa strings.pak original. Tot in starter ai optiunea de custom font cu care schimbi fontul jocului ca sa apara diacriticele in subtitrare.
Mda, uitasem..
Mulţumesc!

Robi a reintrat în proiect !
Verificaţi prima pagină. Grin
Linile 8000-8501 au fost introduse în fişier.
Am întâmpinat problema cu 'o linie în minus', dar am rezolvat'o, iar convertarea a fost un succes.
Urmează să se adauge diacriticile.

Dacă cineva are din întâmplare linile mele, 8500-8781, îl rog să le posteze aici.
Vad ca te descurci. Bravo. Ai testat si in joc sau nu-ti merge Risen?