World of Gothic - Forum

Full Version: Traducere Risen - v1.1
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Să mi le trimiţi când le termini ! Grin

Se pare că iarăşi întâmpin probleme cu linile, tot cu ale lui Shakes, doar că de data asta între 3750-4000.

Dacă ai timp old nick ... Smile ..
A se nota că i-am dat linile de la linia 3765, nu de la 3750, pentru că erau mai multe REF-uri înainte.
http://www.fileshare.ro/e29118400
(12-27-2012, 05:46 PM)Terente Wrote: [ -> ]După cum i-am spus şi lui Warhell, Risen + fraps la mine este egal cu joc ce merge în reluare. Aş putea să reduc din detalii, dar Risen cu detalii mai mici arată ca naiba.

Nu am, ahem, DVD-ul de la Risen la indemana in momentul asta, dar am incercat cu Risen 2, full details, lag free. Daca vreti pot sa incerc sa fac un clip, see how it goes.
Chiar te rugăm. Grin
BTW: Ce ai mai făcut cu linile de la 8k?
(12-27-2012, 06:18 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Deci nu cred! Care era linia mai exact???

Lipsea linia 50. O sa ma uit si la astea.
Mulţumesc !

@Shakes: Până acum doar la tine am întâmpinat această problemă .. te rog fi mai atent în viitor. Grin
Am gasit-o si p-asta. Am redenumit fisierul corespunzator ca sa nu te incurci: 3764 3999 Shakes csv
Bineanteles ca am si tradus liniile adaugate, doar copiezi textul in infos si verifici daca sunt 15195 in total.
'Linile' ? Erau mai multe? :-?

Oricum, mulţumesc din nou! Grin
(12-27-2012, 09:17 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Mulţumesc !

@Shakes: Până acum doar la tine am întâmpinat această problemă .. te rog fi mai atent în viitor. Grin

mdeap..scuze..nu se mai repeta..la primul fişier mi se pare că apăsasem pe ceva, din greşeală, nsh pe ce tastă, şi s-a sters o linie..la al doilea nu ştiu.În total la primul trebuiau să fie 251 linii, iar la al doilea 236.
Dintr-un motiv sau altul, acum 15196 (15197 cu cel gol de la final) .. Sad
(12-27-2012, 09:42 PM)Warhell Wrote: [ -> ]'Linile' ? Erau mai multe? :-?

Una in primul si una in al doilea text, deci "liniile".Haha As vrea sa stiu daca fontul folosit de Terente se incadreaza in chenarele din panoul de skills. Mi se pare destul de mare. Eu am folosit times new roman bold si se incadreaza la limita.
E usor de aflat care linii lipsesc cand verifici texte scurte. Folosesc metoda comparatiei, nu fac socoteli matematice.Haha
Warhell, copiaza textele in succesiune normala. Nu introduce texte traduse la jumatatea fisierului ca pe urma nu mai stiu unde sa caut greseala. Nu trece peste linia 4000 pana nu completezi tot pana la 4000 ca sa mergem din aproape in aproape. Si numeroteaza-le corect, nu cum mi le-ai trimis pe-astea, numerotate de la 3750 cand ele incepeau de la 3764 ca te incurci si ma incurci si pe mine.
Vezi ca ai gresit undeva, eu am bagat liniile in infos si mi-a dat bine.Grin