World of Gothic - Forum

Full Version: Traducere Risen - v1.1
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Omul are dreptate din cate vad el se zbate cel mai mult...Warhel ai aprecierea mea Grin astept traducerea la Risen de cand a inceput sa se traduca si e pacat daca tot ati inceput aveti bunul simt si terminati.Acum pe final din cate vad 1 singur om lucreaza din atatia.Warhell daca te pot ajuta cu ceva da-mi pm petrec mult timp la pc si nu ma supar sa dau o mana de ajutor Grin
Contactează-mă la id-ul de messenger warhell4ever.
Linile lui Bastonel, 7000-7250 au fost traduse, corectate (lipseau ş-urile şi ţ-urile) şi introduse în fişier.
Nici o problemă la convertire.
Mulţumesc de implicare. Aştept răspuns la PM, bastonel. Wink
Nu lucreaza doar un singur om...daca te-ai fi uitat la inceput e defapt o echipa care lucreaza. Unui singur om i-ar lua o vesnicie sa traduca toate liniile de la Risen.
Nu înțeleg!!Lipseau ț-urile și ș-urile!Sunt sigur că am scris cu diacritice,am folosit notepad++ și codarea Little Endian! Știe cineva ce s-a întâmplat?
Sincer, nu ştiu. Santaa
Linile 8500-8750 le-a preluat un aşa zis prieten al lui Zamolxis, în timp ce 8750-9000 le-am trimis lui Bastonel.
De 9000-10000 se ocupă Bogdan, iar de la 10000 până la 10750 e tradus .. aşa că eu am preluat linile 10750-11000.
Mai avem exact 1500 de linii, ca să ajungem la 12500, de unde e tradus până la final.
Atât de aproape ....
sorry, n-am avut net, n-am putut trimite documentul cu traducerea.
problema s-ar putea să fie de la notepad++, mai face fiţe câteodată. mie mi-a inlocuit toate diactriticele fără să schimb nimic...
Treburile s-au schimbat de când n-ai mai intrat.
Linile pe care le-ai avut, dacă ai avut, s-or fi tradus între timp.
Dacă vrei, îţi pot da altele acum..ce zici?
Deci nu e gata? dafuq?
îmi poţi da câteva dar nu promit că le aduc repede
E pe gata. Ai cam multe aşteptări din câte văd, având în vedere că acum 1 lună şi ceva când am preluat traducerea, nu era nici pe un sfert tradusă. Haha
Înainte să-ţi dau, spune-mi .. ai putea să termini 250 de linii până la sfârşitul lunii?
Sigur că da! pm