World of Gothic - Forum

Full Version: Traducere Risen - v1.1
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Dar cu linia în plus? Haha
Presupun că aici e uşor de depistat .. o să aflăm la verificarea finală, sau chiar pe parcurs.
Deci nu e un aşa mare stres de data asta.
(12-27-2012, 09:55 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Dar cu linia în plus? Haha
Presupun că aici e uşor de depistat .. o să aflăm la verificarea finală, sau chiar pe parcurs.
Deci nu e un aşa mare stres de data asta.

Citeste postarea mea precedenta pe care am editat-o.
Ia dă'mi te rog fişierul tău infos.
So... au mai ramas de tradus cateva plante, armurile si armele din fisierul focus.csv. Restul le-am tradus eu. (sunt aproximativ +1k)

Merg perfect in joc.. Dar totusi n-am rezolvat problema cu fisierul infos.tab din fisierul strings. Nu se vede nici un dialog fara acest fisier realizat corect. Eu unul nu mai pot folosi mod starter pentru convertirea csv in tab. Am incercat alte zeci de metode (excel, convertoare) dar fara succes.

Deci singura solutie este ca cineva sa instaleze mod starterul pentru risen si sa dea 2 clickuri pe acolo. Nu cred ca cer prea mult.
Nu ai putae reinstala mod starterul?
(12-27-2012, 10:11 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Nu ai putae reinstala mod starterul?

Printre zecile de metode s-a inclus si asta.
Păi, acum că am rezolvat problema cu linile, mă gândesc că ar funcţiona ! Să'l aşteptăm pe old nick să ne de'a fişierul infos.
infos csv
Eu am bagat in infos doar liniile astea:
1-1250
1750-2000
2250-3999
12560-14400
Voi testa acum traducerea in joc pentru ca mi-am instalat tot ce trebuie.
Păi doar cam ăstea ar trebui să fie momentan. Mâine mă apuc să rezolv cu diacriticile din fişierul lui Kristi (a fost vina mea aici) şi să introduc şi linile sale.
Şi desigur, să introduc linile lui Terente de azi, + 15k-end.
(12-27-2012, 10:18 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Păi doar cam ăstea ar trebui să fie momentan. Mâine mă apuc să rezolv cu diacriticile din fişierul lui Kristi (a fost vina mea aici) şi să introduc şi linile sale.
Şi desigur, să introduc linile lui Terente de azi, + 15k-end.

Am incercat. Nici eu nu pot sa impachetez infos.csv in tab. Asta inseamna erori, exact cum spunea Terente. O sa verific fisierul. Daca rezolv, va dau de stire.