World of Gothic - Forum

Full Version: Discutii Zilnice #8
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
E IT sau TI?Haha
Dilema mea>d.
(10-18-2012, 09:46 PM)roby14 Wrote: [ -> ]E IT sau TI?Haha
Dilema mea>d.

Depinde de limba in care o zici. In romana e TI. Suna naspa. Mai ok IT, in engleza.
Eu sunt la mate-info dar nu am invatat info pentru ca nu mi-a placut si nu m-a atras si acum imi pare putin rau, nu stiu informatica, dar daca m-as duce la o facultate de info as avea vreo sansa sa invat de la inceput? ma ia de la 0?
Vi se vede asa in gothic2 notr ?
1. Nu nu mi se vede
2.Ce zi tare, am luat un 10 la romana. Cea mai mare din clasa a fost a mea.
3. Cand am venit la scoala dimineata am auzit niste fete care blestemau istoriaHaha. Chiar asa de greu sa li se para?Haha
(10-19-2012, 01:34 PM)Carnage Wrote: [ -> ]Eu sunt la mate-info dar nu am invatat info pentru ca nu mi-a placut si nu m-a atras si acum imi pare putin rau, nu stiu informatica, dar daca m-as duce la o facultate de info as avea vreo sansa sa invat de la inceput? ma ia de la 0?

E destul de greu, dar depinde si de facultate/profesor (oras). La mine profa de programare ne-a spus clar ca totul se ia de la 0. Dar au fost doar vorbele de ea, pt. ca nu s-a intamplat asa.

Dar, gandeste-te ca in primul an o sa te bazezi mai mult pe matematica si putina fizica in semestrul 2. Deci ideea e sa prinzi in primul an c/c++ sau java, depinde ce o sa faceti.
Cred ca o decizie buna ar fi sa evit facultatea asta daca nu stiu info, poate FEEA.
(10-19-2012, 03:37 PM)Carnage Wrote: [ -> ]Cred ca o decizie buna ar fi sa evit facultatea asta daca nu stiu info, poate FEEA.

E totul despre alegeri. Si pe mine m-a avertizat si m-a descurajat profa de mate cand a auzit ca vreau sa ma inscriu la specializarea asta. (ea stia ca nu ma prea zbat cu invatatu', decat atunci cand e cazul)

Dar dupa 3 ani, uite ca m-am descurcat, cu restante luate si asa mai departe. Si acum cu CV-ul de acum, care are si cateva saptamani amarate de practica la IBM scrise pe acolo, m-au sunat destui (ejobs etc.).

Poti sa ma intrebi si pe mess, daca te hotarasti cu facultate de asta.
Beowulf.. ce film ciudat. Atat de captivant, atat de frumos realizat, personaje incredibile, dar cu o actiune atat de grabita. De ce? Cred ca nu sunt singurul care isi dorea sa vada mai detaliat toate lucrurile ce s-au intamplat pe acolo.

Angelina Jolie cu caracterul ei incredibil a aparut intr-o singura scena.

Beowulf a trecut de la acea agresivitate si mandrie dintr-o data la agonie... Nu mi-a placut asta deloc.

Finalul excelent. In concluzie, multe momente memorabile, dar... cuprinse intr-un film de doua ore.. nu merge. Pur si simplu au stricat ceea ce putea sa fie ceva incredibil de bun.

My days
Have gone as fate willed,...
As I knew how, swearing no unholy oaths,
Seeking no lying wars. I can leave
This life happy; I can die, here,
Knowing the Lord of all life has never
Watched me wash my sword in blood
Born of my own family.
Jocul l-ati jucat?