World of Gothic - Forum

Full Version: Discutii Zilnice #8
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
E morti toti.
(11-11-2012, 08:48 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]o da fain de tot...carnage tu cum mai esti cu parkourul? Postezi o data un filmulet ceva?

Inca nu am un filmulet in care fac parkour, doar doua filmulete cand stau in maini.
Azi citeam pe wog.com un topic patetic al lui Maladiq despre moartea forumului oficial. Mi-a dat o lacrima amintindu-mi eforturile lui filozofice dedicate Gothicului. Angry
Efortu' cu thread-ul despre popo...homosexuali?
(11-13-2012, 09:27 PM)roby14 Wrote: [ -> ]Efortu' cu thread-ul despre popo...homosexuali?

Ăla, ăla. Mersi că mi-ai aminitit. Damn good laugh.

Old nick, sunt dezamăgit. Old habits die hard, eh? (no pun intended; of course, y'all wouldn't know what a pun is, so...)

În orice caz, motivul pentru care eu sunt aici în această frumoasă dimineaţă de noiembrie: cu toate că am avut unele gânduri cu caracter semi-idealist, nu o să mai continui cu traducerea la Risen.

Bye, bye!
(11-14-2012, 03:38 AM)Bogdan Wrote: [ -> ]
(11-13-2012, 09:27 PM)roby14 Wrote: [ -> ]

..nu o să mai continui cu traducerea la Risen.

Mda... Se putea altfel?
Unde e acea atitudine eleganta pe care o aveai, Bogdan? Sau a fost doar o masca? Sau poate am interpretat-o eu prost de la bun inceput. Nevermind..
(11-14-2012, 10:00 AM)Terente Wrote: [ -> ]Unde e acea atitudine eleganta pe care o aveai, Bogdan? Sau a fost doar o masca? Sau poate am interpretat-o eu prost de la bun inceput. Nevermind..

Nu el e masca.
(11-14-2012, 03:38 AM)Bogdan Wrote: [ -> ]no pun intended; of course, y'all wouldn't know what a pun is, so...

Cata modestie...
Nu ma refeream la threadul ala inutil. Vorbeam despre o serie de threaduri pe care Maladiq le-a deschis pe wog.com, nu era vorba despre wog.ro.
Nu stiu cu ce l-am dezamagit pe Bogdan si nici nu-mi bat capul cu chestia asta. Eu cred in continuare ca remarcile lui despre subforumurile din campfire sunt foarte corecte si ar fi trebuit luate in seama. Dar nu e forumul meu, nu e treaba mea. O sa evit sa-mi arunc privirea in subforumul "dezbateri" ca sa nu fac vreo alergie. Celelalte sectiuni din campfire au un aspect "feisbucist" si se vor ofili repede. Inima forumului ar trebui sa "bata" in sectiunea de modding, din punctul meu de vedere, dar acolo activitatea e "zero barat". Indiferent pe cine dezamagesc, in momentul asta, singurele activitati "reale" sunt rpg-ul, modul lui Terente, proiectul lui Patrunjelu' si traducerea Risen. Apropo de traducere, nu mi se pare elegant ca Bogdan sa fie "judecat" pentru abandonarea unui proiect abandonat pana acum de toata lumea. Sunt useri cunoscatori de engleza care nu s-au sinchisit sa traduca o linie si probabil ca singura sansa pentru traducerea asta e sa devina urmatorul proiect individual al lui Terente.
Asadar, consider ca in afara de cele 4 chestii enumerate mai sus, restul forumului e zeama de varza, ca pe wog.com, sau world of games.ro.