World of Gothic - Forum

Full Version: Discutii Zilnice #8
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(10-15-2012, 10:00 PM)Cryssalis Wrote: [ -> ]Este o parere"gresita" care uneori poate fi si adevarata

Demonstreaza.
Da demonstreaza tu ca tot ce zic eu despre matematica e gresit... Ce poti sa te faci in viata daca studiezi matematica tota viata?!
(10-16-2012, 01:27 PM)Cryssalis Wrote: [ -> ]Da demonstreaza tu ca tot ce zic eu despre matematica e gresit... Ce poti sa te faci in viata daca studiezi matematica tota viata?!

profesor de matematica..
Da, te duci sa cumperi ceva si ala zice 2 lei. Tu habar nu ai ce vrea atunci. Daca trebe sa dai jos din greutatea unei basculante atunci ce faci? Iti formeaza o logica buna.
(10-16-2012, 01:27 PM)Cryssalis Wrote: [ -> ]Da demonstreaza tu ca tot ce zic eu despre matematica e gresit... Ce poti sa te faci in viata daca studiezi matematica tota viata?!

Daca nu am sti matematica nu prea am avea unde sa stam, deoarece cladirile, casele, blocurile din ziua de azi sunt construite cu ajutorul unor calcule … care ar disparea daca nu am cunoaste cateva din tainele matematicii, deci probabil am locui in ceva grote, respectiv pesteri. Notiunea timpului ar fi pierduta, anii ar trece fara sa stim numarul lor, am ajunge sa nu mai stim nici macar ce varsta avem, sau cati copiii avem, tehnologia nu ar mai exista, nu ai mai fi jucat tu Gothic sau sa vezi un film.
(10-16-2012, 01:27 PM)Cryssalis Wrote: [ -> ]Da demonstreaza tu ca tot ce zic eu despre matematica e gresit... Ce poti sa te faci in viata daca studiezi matematica tota viata?!

Fara matematica nu exista informatica si n-ai fi putut tu sa te joci orice joc pe care il joci tu acum..
eu am inteles ce a vrut sa spuna kristi si chiar nu poti sa dovedesti asta...
Pfai...
(10-16-2012, 06:07 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Ai spus "tăierea coajei", ceea ce se face mai încet, dar dacă l-am arunca puternic de pământ? Culoarea albastră nu se poate schimba într-o fracţiune de secundă în roşu.

Mai stii?... poate se schimba la viteza luminii... sau poate se schimba la contactul cu aerul... Idea e ca e imposibil sa dovedesti ca nu am dreptate.
Punem pariu că îţi pot dovedi?! Poate nu înscris, pentru că nu poţi înţelege, dar faţă în fată, cu siguranţă.

Se poate apela şi la tehnologie. Orice om de ştiinţă îţi poate dovedi.