World of Gothic - Forum

Full Version: Discutii Zilnice #8
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(01-11-2013, 06:49 PM)Cyrus35 Wrote: [ -> ]old nick ai vreo legatura cu old flash de pe vechiul wog.ro?

Nu, dar am auzit si eu de el.
Cica nu-mi place scoala, era mai bine in vacanta, lenea e mare, ce sa faci..
m-am trezit special sa intru la pc inainte de scoala sa vad cine a castigat globul de aur la filme fuk me right? Haha oricum Argo a castigat
Eu nu stiu de ce m-am trezit.Haha
(01-15-2013, 04:21 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]... as vrea niste mai pareri mai la obiect...
Imi place felul in care descrii "peisajul" Gothic vazut prin ochii unui orc. Cred ca e o idee care merita dezvoltata pentru ca e foarte interesanta.
Thanks, asta si vreau sa fac. Cum spuneam si in celalalt topic, poate ar merge transpusa povestea odata terminata intr-un mod. Ma gandesc ca nu ar fi extraordinar de dificil de facut din moment ce mediul inconjurator nu ar primi modificari evidente. Orasul orcilor, si in general partea lor de colonie, ar trebui dezvoltata, in rest insa s-ar pastra tot asa cum e acum (vorbesc de primul joc). Ar fi de lucru doar pe partea de quest-uri si poveste.

(01-15-2013, 05:03 PM)Kristi Wrote: [ -> ]@Bogdan: Eu ma asteptam la o poveste, o poveste care sa contina un inceput, un cuprins si o incheiere. Dupa cum ai spus si tu, nici macar nu ai terminat introducerea...
Where you gettin at?
Pur si simplu nu mi-a placut ca povestea nu e completa, atat.
Fair enough. Ca sa postez intreaga poveste ar fi trebuit insa sa fac ceva in genul celei scrise de Ionut, un 'general outline.' In alte cuvinte un rezumat. Dar asta ar fi fost in contradictie cu scopul concursului si anume compunerea unui text literar, ca povestire sau poezie. Ah, apropo de poezie: se vrea a fi un lait-motiv al povestii, deci nu e pusa acolo doar de umplutura. Va avea un rol important mai tarziu.
Am considerat ca cele cateva randuri pe care le-am scris sunt de ajuns pentru concurs la modul in care scopul lor e de a fi un teaser pentru ce urmeaza. Un fel de prolog daca vreti, chit ca mai aveam vreo doua idei de introdus.
In fine, si asta ma ajuta la fel de mult ca ce spunea Warhell in legatura cu limba folosita. Urmeaza probabil sa scoateti in evidenta greselile gramaticale.
De ce trebuie sa transformati un lucru amuzant intr-o contrazicere ca la usa cortului?
Oftica asta..What